DRAMATIČAN SUSRET

Hrvatska se lavovski borila: Francuzi ipak odnijeli pobjedu

bkk

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je prvi poraz na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, u prvom susretu skupine I, drugog kruga EP-a, Francuska je u Koelnu slavila 34:32 (18:18).

18.01.2024. u 19:39

Hrvatska je ovu utakmicu morala odigrati bez svog vođe Domagoja Duvnjaka, a najbolji je strijelac bio Zvonimir Srna sa šest golova. Po četiri su dali Igor Karačić, Mateo Maraš, Luka Lovre Klarica i Marin Jelinić. Odličan je bio vratar Dominik Kuzmanović s 13 obrana.

Kod Francuske je najbolji bio Dika Mem sa šest pogodaka, dok je pet dodao Nikola Karabatić. Francuska je prva u skupini I s četiri boda. Tri ima Austrija, dva Mađarska, a jedan Hrvatska. Uz utakmicu manje Nijemci i Islanđani su na nula bodova.

Vrlo izjednačeno igralo se do polovice prvog poluvremena kada su se Francuzi počeli odljepljivati od Hrvatske. Pobjegla je Francuska na tri pogotka razlike te je vodila 12:9, 13:10 i 14:11, a u tom razdoblju susreta vidljiv je bio pad Hrvatske kojeg Francuzi ipak nisu iskoristili za još veći rezultatski bijeg.

Sjajan Kuzmanović

U drugoj polovici prvog poluvremena razbudio se hrvatski vratar Dominik Kuzmanović koji je imao šest obrana u prvih 30 minuta. Zaustavio je tada brojne francuske napade, a na drugoj strani Hrvatska je zabijala za potpuni priključak i 18:18 na poluvremenu.

Od samog starta drugog dijela nastavilo se u istom ritmu, u kojem je Hrvatska morala hvatati zaostatak. Premda su Francuzi pokazivali manjkavosti u igri, a i vratar Kuzmanović je imao još nekoliko impresivnih obrana, u napadu Hrvatska nije mogla povezati nekoliko napada za priključak. Pobjegli su Francuzi na tri razlike 24:21, potom i na četiri 26:22 čime su omogućili sebi lakši ulazak u završnicu susreta.

Devet minuta prije kraja Hrvatska je ipak došla na 26:27 uslijed tri pogotka Zvonimira Srne i novih dobrih obrana Kuzmanovića. No, Francuzi su imali odgovor te su iz kontranapada dali dva gola za 29-26 i time odbili posljednji hrvatski pokušaj za pozitivan rezultat.

Utakmica uživo

60' Francuska na plus dva. Kraj utakmice.

59' Minusta do kraja, lopta za Francuze.

57' Kuzmanović opet brani, a Jelinić iz kontre spušta na gol razlike.

54' Francuska se ne da i vraćaju se na plus tri.

53' I Klaricaaaaaaaaa!

53' Scenarij se ponavlja i Francuzi odlaze na tri razlike.

52' Opet greška Hrvatske u napadu za izjednačenje, Francuzi zabijaju na prazan gol.

51' Mem i Načinović dobili isključenja, iako nije jasno zašto je isključen Načinović.

51' Velika stvar na hrvatskoj strani. Kuzmanović prvo brani sedmerac pa loptu Karabatića izvana, a Srna spušta na gol razlike.

48' Drugi gol Srne zaredom. Francuska vodi 27:25.

45' Karabatić sada zabija na 26:22.

44' Porte za plus tri.

43' Kuzmanović brani, a njegova ekipa ne iskorištava napad pred praznim golom.

43' Sada isključen i Srna.

42' Ma neeeeeeeee! Šoštarić promašio...

42' Fabregas i treći put isključen, zaradio crveni i ide sedmerac za Hrvatsku.

41' Francuska kaznila Hrvatsku s dva brza gola i odlazi na plus tri.

38' Mem zabija, a Srna odmah odgovara.

36' Fabregasu drugo isključenje danas.

35' Maraš spušta na minus jedan, nakon što su obje ekipe imale po jedan neiskorišten napad.

33' Karabatić za plus dva, ali Karačić uzvraća.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

30' Karačić zabija za 18:18. Nakon toga isključen je Načinović. Suci sviraju kraj prvog poluvremena.

29' Kuzmanović se razbranio, a onda Maraš još jednom zabija i izjednačava rezultat.

28' Drugi gol Maraša zaredom.

25' Descat zabija iz cepelina. Maraš pogađa izvana nakon fenomenalne obrane Kuzmanovića

22' Mem je pogodio, a nakon što su obje reprezentacije brzo prokockale napad, uzvratio je Jelinić.

18' Francuska na plus tri.

17' Francuzi odgovaraju.

16' Cindrić upisao prvi gol.

15' Nova greška Hrvatske u napadu vodi Francuze na plus dva.

14' Isključenje za Lučina, zabijaju Francuzi.

13' Karabatić zabija za vodstvo, Hrvatska odmah uzvraća. 8:8 je.

12' Mem pogađa za izjednačenje.

11' Hrvatsku je koštala greška, Descat iz kontre smanjuje na plus jedan.

10' Francuzi zabijaju preko Lennea, a ovaj put odgovara Srna.

9' Karabatić je zabio, ali opet slijedi brzi napad Hrvatske i treći gol Šoštarića. Hrvatska na plus dva.

8' Lenne zabija, ali i dalje smo s dva igrača viška što iskorištava Šoštarić.

7' U samo 19 sekundi dva isključenja za Francusku, van idu Remilijo i Karabatić. Slijedi sedmerac - Šoštarić zabija za 4:2.

4' Nova odlična obrana Hrvatske, Klarica ponovno pogađa, ali Mem odmah vraća na 2:2.

2' Hrvatska je obranila prvi napad na utakmici, pa Klarica zabija za 1:0. Ipak. Ipak, stigao je brz odgovor Francuza.

1' Počela je utakmica.

Među 16 igrača Hrvatske zbog bolesti nema kapetana Domagoja Duvnjaka, ozlijeđenog Ivana Martinovića, kojeg neće biti do kraja prvenstva, i vratara Filipa Ivića.

Rukometaši Austrije nastavljaju šokirati: Sada 'riješili i Mađare'

Hrvatsku nakon dvoboja protiv Francuza očekuju utakmice s Mađarskom (20. siječnja), Islandom (22. siječnja) te na kraju s domaćinom Njemačkom (24. siječnja).