EH...

Hrvatska prosula veliku prednost i doživjela prvi poraz na Igrama: Slovenci se vratili iz ponora

js/h

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je drugog kola skupine A na Olimpijskim igrama u Parizu izgubila od Slovenije s 29:31 (13:13).

29.07.2024. u 12:21

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović zabili su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu, povela 5:1 nakon 11 minuta, držala četiri gola prednosti do 9:5, ali nakon ulaska Lesjaka na slovenska vrata Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Serija 5-0

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5:0 stigla do prednosti 25:21. Hrvatska je smanjila na 25:23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio zicer za smanjenje na 25:24 sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Rukometaši se digli u drugih 30 minuta: Šoštarić otkrio što im je Sigurdsson rekao u poluvremenu

Nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda. Hrvatska će u 3. kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda.