KRENUO JE NOVI CIKLUS

Hrvatska porazom otvorila Ligu nacija: Portugal svladao Vatrene

av/js

Započela je nova sezona nogometne Lige nacija, a Portugal je u Lisabonu, u sklopu skupine 1 Lige A, bio bolji od Hrvatske s 2:1 (2:1).

05.09.2024. u 22:43

Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2:0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti. Portugal je vrlo brzo poveo, strijelac je u sedmoj minuti bio Diogo Dalot. Do kraja prvog dijela nizale su se prilike na obje strane pa je svaka reprezentacija do odmora postigla po jedan pogodak.

U 34. minuti je Cristiano Ronaldo povećao na 2:0, dok je strijelac prvog gola Dalot u 41. pogodio vlastitu mrežu. Nakon udarca Sose lopta se od Dalota odbila u mrežu za 1:2 i nadu hrvatske reprezentacije prije drugog dijela.

Tri Matanovićeve prilike

U nastavku se smanjio broj pravih prilika, a Hrvatska je u završnom dijelu pritisnula te tražila izjednačenje. Novi reprezentativac Igor Matanović je imao tri prilike, a najbolja je bila ona u 76. minuti kada je dobro pucao pored vratnice.

U 90. minuti je Andrej Kramarić pogodio vanjski dio mreže i Hrvatska ipak nije uspjela doći do boda u Lisabonu. U nedjelju će Hrvatska odigrati utakmicu drugog kola u skupini. Suparnik će biti Poljska na osječkoj Opus Areni, a dvoboj počinje u 20.45 sati.

PORTUGAL-HRVATSKA 2:1 (Dalot 7', Ronaldo 34'; Dalot 41' AG)

90' Igrat će se četiri minute nadoknade.

90' Uf, Luka Sučić prebacio je vanjskom na drugu stranu gdje je Kramarić pogodio vanjski dio mreže.

81' I još jedan pokušaj centaršutem na Matanovića, ovaj put od Perišića

80' Sosa je centrirao na Matanovića, Igor je pokušao glavom najbolje što je mogao

77' U igri je i Petar Sučić, izašao je i Luka Modrić i kapetansku vrpcu predao Ivanu Perišiću koji je ušao.

76' Matanović je pokušao niskim udarcem nakon ubačaja Jakića, ali lopta je otišla uz vratnicu.

62' Portugalci su se igrali pred vratima Hrvatske, ali Livaković je potvrdio titulu najboljeg Vatrenog večeras.

61' Igor Matanović debitirao je za Hrvatsku. Ušao je umjesto Baturine, što znači da ćemo dalje igrati s dva napadača.

59' Nuno Mendes pokušao je iskosa, ali Livaković brani.

49' Korner za Hrvatsku nakon dobre prilike Pašačića. Gvardiol je pokušao glavom nakon kornera, ali portugalski vratar je bio na mjestu.

43' Sreća za Hrvatsku! Neto je silovito zatresao gredu.

41' GOOOOOL   Hrvatska je smanjila na 2:1! Sosa je u klizećem startu pogodio Dalota koji se našao na putu i slučajno skrenuo loptu u svoju mrežu.

34' GOL  Portugal je povećao vodstvo. Ronaldo je naletio na ubačaj s lijeve strane i precizno ubacio samo nekoliko metara od gola.

30' Modrić je ubacio, a Dias odbio na nogu Kramarića koji je pucao silovito. Costa je jedva obranio...

28' Hrvatska se vrti oko šesnaesterca Portugala, ali malo je tu konkretnosti...

21' Ronaldo se sjurio prema golu, ali Livaković je sjajno obranio nogom. Bravo, Dominik!

14' Modrić je pokušao sjajno udarcem s 20-ak metara, mreža se tresla, ali s vanjske strane.

13' Hrvatska se malo trgnula, ali bez konkretne prilike.

7' GOL  Portugal vodi. Fernandes je proigrao Dioga Dalota koji pored Sose šalje loptu Livakoviću kroz noge

6' Bruno Fernandes opalio je oštro s 20-ak metara, ali Livaković je sjajno reagirao

1' Počeo je susret u Lisabonu