BRAVO

Hrvatska parastolnotenisačica osvojila zlato u Parizu: Ovo je uspjeh karijere za Splićanku

bkk/h

Najbolja hrvatska parastolnotenisačica Anđela Mužinić Vincetić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji WS3 na Paraolimpijskim igrama u Parizu nakon što je u finalnom susretu pobijedila Koreanku Jiyu Yoon s 3-2 (11:7, 11:8, 10:12, 10:12, 13:11).

06.09.2024. u 22:59

Najveći je to uspjeh u karijeri 31-godišnje Splićanke koja je do sada osvojila dvije paraolimpijske medalje u ekipnom dijelu natjecanja zajedno s Helenom Dretar Karić - srebro u Rio de Janeiru (2016.), te broncu u Tokiju (2020.).

Druga je to hrvatska medalja na Paraolimpijskim igrama u Parizu. Prvu je osvojio Luka Baković koji je u bacanju kugle u kategoriji F46 bio treći. Ujedno to je ukupno 28. medalja hrvatskih sportaša na ljetnim paraolimpijskim igrama, pri čemu šesto zlato, uz osam srebrnih i 14 brončanih medalja.

Čestitku zlatnoj parastolnotenisačici uputio je predsjednik Sabora Gordan Jandroković. "Poštovana i draga Anđela, u ime Hrvatskoga sabora i osobno od srca Vam čestitam na osvajanju zlatnog odličja u parastolnom tenisu na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Pokazala izvrsnu tjelesnu i mentalnu pripremljenost

Tim ste fantastičnim postignućem iznimno obradovali hrvatsku sportsku javnost te nam ponovno pokazali kako se predanost sportu i odricanja u konačnici zaista isplate.

Hrvatskoj donio zlato pa oduševio: 'Nisam ni znao da smo osvojili. Gledam i mislim pa gdje skačete'

Draga Anđela, na ovogodišnjoj Paraolimpijadi ste pokazali izvrsnu tjelesnu i mentalnu pripremljenost te jasnu predanost cilju, novoj olimpijskoj medalji. Želeći da Vas i u nastavku karijere prati zdravlje i visoka razina motivacije, još jednom čestitam Vama i Vašem cjelokupnom stručnom timu", poručio je Jandroković.