JOŠ BOLI GOL U 98. MINUTI

Hrvati jasno poručili za koga će navijati u osmini finala: 'Neka pošalju Talijane kući'

im

U subotu 29. lipnja od 18 sati u osmini finala Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj sastaju se Italija i Švicarska.

29.06.2024. u 15:23

Na našem Facebooku smo vas pitali za koga će te navijati, a brojni čitatelji su rekli kako to sigurno neće biti Italija. "Od kad nema 'talijanske snahe' ne navijam ni za koga", "Jednostavno više ne pratim od kada nema Hrvatske", "Za Švicarsku! Neka pošalju i Talijane kući, nisu zaslužili ići dalje iako im je sudac prošli put sredio da gol u 98. minuti i sve za njih radio", pisali su.

"Za Njemačku", "Za Šaćirija", "Navijat ću da Talijani ispadnu", "Ni za koga", "Za Sloveniju", bili su još neki komentari. Podsjetimo, nizozemski sudac Danny Makkelie navukao je bijes hrvatskih navijača na sebe nakon utakmice Hrvatske i Italije. Makkelie se našao na udaru zbog odluke od čak osam minuta sudačke nadoknade.

Naime, Talijani su u posljednjim sekundama susreta zabili gol za 1:1 koji je hrvatskim nogometašima zaključao vrata osmine finala. Malo tko od hrvatskih navijača nakon remija Hrvatske i Italije nije bio razočaran i ljudi. Naime, navijači su ostali začuđeni zbog odluke suda da utakmicu produži osam minuta. Osim toga, više dvojbenih odluka otišlo je na stranu Talijana i Hrvati su ga uzeli na zub nakon susreta.

Ovo mu nije bila prva sporna odluka

Nizozemski sudac Danny Makkelie i ranije je imao sporne odluke. Posebno se pamti njegov ''performans'' u Beogradu kada na utakmici Srbije i Portugala nije vidio gol koji je postigao Cristiano Ronaldo.

Nizozemski sudac poznat je po skandalima: Jedan Hrvat već mu se osvetio poslije utakmice

Srbi su tada izvukli remi u kvalifikacijama za SP 2022. godine u Katru. Podsjetimo, Hrvatska je zaradila poraz 0:3 od Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva u Njemačkoj i to je jedan od najtežih poraza hrvatske reprezentacije na velikim natjecanjima.