USPJEŠNA VEČER

HRVATI U ITALIJI Perišić zabio za Inter, evo kako su odigrali ostali

mn/h

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Fiorentinu s 3:1, a posljednji pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

21.09.2021. u 22:52

Talijanski prvak je izborio pobjedu, kojem je barem privremeno preuzeo vodstvo na ljestvici, okrenuvši rezultat s tri gola u nastavku, nakon što su "Viole" na poluvremenu vodile s 1:0.

Fiorentina je povela golom Riccarda Sottila u 23. minuti i uspjela je održati vodstvo do odmora. U 52. minuti je Matteo Darmian izjednačio, a samo tri minute kasnije Edin Džeko je doveo goste u vodstvo. U posljednjim trenucima susreta Perišić je potvrdio pobjedu na asistenciju Roberta Gagliardinija. Dodajmo kako je Fiorentina od 78. minute igrala bez isključenog Nicolasa Gonzaleza.

Perišić i Mateo Brozović su odigrali cijeli susret za Inter.

Pobjedu je ostvarila i Atalanta koja je protiv Sassuola slavila s 2:1, a sve najvažnije se dogodilo u prvom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 4. minuti golom Robina Gosensa, u 37. minuti je Davide Zappacosta povisio na 2:0, a u posljednjim trenucima prvog dijela Domenico Berardi je smanjio na 1:2.

Mario Pašalić je odigrao posljednjih šest minuta i nadoknadu za domaći sastav.