POSTAO HEROJ SPLITA

Hajdukova velika nada oglasila se nakon spektakla: Sve je stalo u jednu riječ

av

Hajduk je u subotu navečer na Poljudu rezultatom 4:1 svladao Goricu, a utakmicu je obilježio sjajni Bruno Durdov.

22.09.2024. u 16:21

Nakon što je Gorica već u petoj minuti ušutkala Poljud pogotkom Marka Kolara potpuni preokret Splićanima donio je 16-godišnji Durdov. Prvo je u 11. minuti na asistenciju Marka Livaje sjajnim pogotkom pod prečku izjednačio da bi potom u 55. minuti potpuno preokrenuo utakmicu.

Livaja mu je vratio loptu, a on ju je dočekao na 20-ak metara i bez puno razmišljanja opalio te neobranjivo pogodio gornji lijevi kut gostiju iz Velike Gorice. Durdov je odmah pohitao u zagrljaj trenera Gennara Gattusa koji je nakon susreta imao samo riječi hvale za mladog nogometaša.

Dan nakon utakmice za pamćenje mladi se Kaštelanin oglasio na svom Instagram profilu. Objavio je nekoliko fotografija slavlja s utakmice te napisao "first", što na engleskom znači "prvi".

Objavu dijeli @brunoo.durdov

Rekorder Majstora s mora

Durdov je protiv Gorice nastupao s navršenih 16 godina, 9 mjeseci i 10 dana čime je postao najmlađi strijelac splitskog Hajduka u povijesti SuperSport HNL-a.

Nova katastrofa Dinama: Slaven Belupo im utrpao četiri gola

Prije njega taj je rekord držao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je prvi seniorski pogodak za Bijele zabio u studenom 2014. godine protiv Zadra sa 17 godina i 29 dana.