NA +3 ISPRED DINAMA

HAJDUK UVJERLJIVO DO PETE POBJEDE Caktaš načeo Inter nakon sumnjivog penala

mo/h

Nogometaši Hajduka u susretu su 9. kola Prve HNL na Poljudu svladali Inter iz Zaprešića sa 3-1 (1-0) i tako se učvrstili na vrhu ljestvice.

22.09.2019. u 19:09

Strijelci: 1-0 Caktaš (41-11m), 2-0 Jurić (46), 2-1 Serderov (48), 3-1 Jairo (86).

Nakon niza propuštenih prilika Hajduk je poveo pred kraj prvog poluvremena iz kaznenog udarca. Osječki sudac Bel je naslanjanje Grgića rukama na leđa Ismajlija, koji je pao u gostujućem kaznenom prostoru, okarakterizirao kao prekršaj te pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač bio je Caktaš.

U prvoj minuti nastavka Hajduk je poveo 2-0, Jairo je prihvatio loptu u gostujućem 16-ercu, pokušao vratiti za Caktaša, njegovo je dodavanje presjekao Tatomirović, ali lopta se odbila do Jurića koji je iz okreta pogodio mrežu nemoćnog Freliha.

Inter se ekspresno vratio u utakmicu, samo dvije minute potom Serderov je pobjegao neopreznom Ismajliju, a onda i pogodio bliži kut loše postavljenog Posavca.

Hajduk je tako morao strepiti za tri boda sve do pred sam kraj susreta kada je Jairo iskoristio loše ispucavanje Freliha i na asistenciju Caktaša postavio konačnih 3-1.

Vodeći Hajduk sada ima 19 bodova, tri više uz utakmicu više od drugog Dinama, dok je Inter posljednji sa šest bodova, jednim manje od devetog Varaždina.