NEUGODNO GOSTOVANJE

Hajduk slavio u Koprivnici i pobjegao Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti

bkk/h

U susretu 10. kola Supersport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo s 2:0 pobjegavši Rijeci i Dinamu na četiri boda prednosti.

20.10.2024. u 18:15

Nogometaši Hajduka uspješno su preskočili neugodno gostovanje u Koprivnici iskoristivši kikseve Rijeke i Dinama. Splićani sada imaju četiri boda plusa ispred najvećih rivala. Bio je to njihov drugi međusobni susret ove sezone, u prvom ogledu Hajduk je na Poljudu slavio s 2:1.

Domaćin je bolje ušao u susret, u početnim minutama pucali su Ivan Ćubelić i Tomislav Božić, ali neprecizno. U sedmoj minuti Ivan Dolček je umalo iskoristio kiks gostujuće obrane, ali niti on nije bio precizan.

U 14. minuti Slaven Belupo je postigao pogodak. Međutim, asistent Dolčeka je bio u zaleđu, pa je gol Moldavca Mihaila Caimacova poništen nakon VAR provjere.

Splićane spasio VAR

Dvije minute kasnije ponovno se trese mreža Hajduka. No, Splićane je ponovo spasio VAR. S lijeve strane je ubacio Alen Grgić, a zabio makedonski napadač Ilija Nestorovski koji je bio u zaleđu.

Hajduk je tek nakon pola sata igre došao do daha, prvu priliku "bijeli" su imali u 34. minuti kada je Biukov udarac zavbršio u bloku. Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Ivan Rakitić je ubacio iz slobodnog udarca, a Božić ispred Filipa Uremovića nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 44. minuti. Ismael Diallo je pokupio loptu ispred Boseca, koji je ostao ležati na terenu. Lopta je stigla do Biuka, koji se namjestio na desnu nogu i sjajno pogodio donji kut suparničkog gola.

Sastaju se još Varaždin i Gorica

Činilo se kako je Diallo nogom zahvatio Bosca po glavi, situaciju je provjeravao VAR presudivši kako je sve bilo regularno. Momčad Gennara Gattusa je pobjedu mogla osigurati u 47. minuti. Rakitić je ubacio iz kornera, loptu je prenio Anthony Kalik do Zvonimir Šarlije koji je promašio sjajnu priliku.

U nastavku susreta Hajduk je umrtvio igru, domaćin je pokušavao, ali nije uspio svladati gostujućeg vratara. Najbliže golu Slaven je bio u 87. minuti kada je pucao Ivan Jelić Balta, ali je Lučić obranio.

Rakitić španjolskog novinara iznenadio uobičajenom praksom u Hajduku: 'Ni ne pitajte'

U nedjelju se još sastaju Varaždin i Gorica. Na ljestvici vodi Hajduk s 24 boda, četiri više od Rijeke i Dinama. Slaven Belupo je posljednji s pet bodova.