PRESKOČILI IH NA LJESTVICI

HAJDUK - RIJEKA 1:3 Gosti slavili u jadranskom derbiju, prekinut niz Splićana

js/h

Nogometaši Rijeke slavili su s 3:1 (2:0) na gostovanju kod splitskog Hajduka u jadranskom derbiju odigranom na Poljudu te preskočili Splićane na ljestvici.

26.02.2022. u 20:09

Vodeći pogodak za Rijeku postigao je Josip Drmić u 17. minuti. Na 2:0 prednost gostiju povećao je Haris Vučkić u 33. minuti. Nadu Splićanima u preokret donio je Marko Livaja golom u 69. minuti. No, Anton Krešić je u 86. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Rijeka je s 49 bodova preskočila Hajduk na ljestvici i bodovno se izjednačila s drugoplasiranim Osijekom koji u nedjelju (18 sati) u Gradskom vrtu dočekuje vodeći Dinamo koji ima 50 bodova i utakmicu manje od od Osječana te dvije manje od Rijeke.

Valdas Dambrauskas je u svojoj 12. službenoj utakmici na trenerskoj klupi Hajduka doživio prvi poraz. Nogometaši Rijeke još su jednom dokazali da su Hajdukova "crna mačka" i došli do pete pojede u posljednjih šest gostovanja na Poljudu.

Konačna statistika će pokazati stotpostotnu realizaciju Rijeke, čija su sva tri udarca prema okviru završila i u mreži.

Riječkim junakom pokazao se 26-godišnji stoper Anton Krešić, asistent kod prvog i strijelac trećeg riječkog pogotka, koji je besprijekorno obavio i svoje obrambene zadatke.

Splićani su, istina, prvi zaprijetili preko Nikole Kalinića u 10. minuti, ali je njegov udarac ukrotio Nediljko Labrović.

Rijeka je djelovala prilično suzdržano i čekala svoje prilike iz kontranapada i prekida. Jedna takva urodila je prvim pogotkom u 17. minuti. Nakon udarca iz kuta najviši je u skoku bio Krešić koji je spustio loptu na nogu Josipa Drmića, a najbolji riječki strijelac je iz neposredne blizine svladao Danijela Subašića.

Rijeka je svoju prednost udvostručila u 33. minuti, kad je Domagoj Pavičić iskoristio neodlučnost i mlake reakcije Hajdukovih obrambenih igrača. Između dvojice domaćih igrača Pavičić se s lijevog boka probio prema sredini i predao loptu Harisu Vučkiću koji je prvo fintirao udarac, a potom preciznim i ne pretjerano snažnim šutom svladao Subašića.

Očekivano, Rijeka se u drugom poluvremenu povukla i odlučila braniti stečenu prednost. Hajduk je, s druge strane, napravio veliki pritisak, ali sve do 69. minute rezultata nije bilo. Tada je Sahiti uz dosta sreće došao do lopte u kaznenom prostoru Rijeke, uspio ubaciti pred vrata gdje je prvi na lopti bio Marko Livaja i glavom je poslao mrežu, a pritom se i lakške ozlijedio.

Nastavili su Splićani s pritiskom, željeli izjednačujući pogodak, ali on je u 86. minuti pao na suprotnoj strani, ponovno nakon prekida. Smolčić je ubacio na visinu peterca, gdje je izmeđz Ferra i Čoline do lopte došao Krešić i uspio ju gurnuti pokraj Subašića za konačnih 3:1.

Utakmicu na Poljudu sudio je Fran Jović iz Zagreba.