NAKON VODSTVA NA POČETKU

Hajduk remizirao s HSV-om, debitirao Borevković

vm

U drugoj pripremnoj utakmici Hajduk je remizirao sa njemačkim drugoligašem HSV-om. Dvaput su Bijeli vodili, ali na kraju su poklekli u 88. minuti nakon što je Vušković ubacio loptu, a Konigsdorffer sa pet metara matirao Sentića za konačnih 2:2.

29.06.2022. u 20:15

Debitirao je Borevković u tandemu sa Simićem u prvom dijelu, dok je u nastavku igrao Elez zajedno s Dimitrovom na stoperskoj poziciji. Nakon gotovo 10 mjeseci zaigrao je Eduok, dobio je Nigerijac posljednjih 20 minuta umjesto Šarića koji je zbog udarca u gležanj izašao s travnjaka. Zadnjih devet minuta zaigrao je i Diamantakos umjesto Nikole Kalinića.

Prvo poluvrijeme ponudilo je nešto bolju igru HSV-a, ali na odmor su momčadi otišle rezultatski poravnate. Njemački drugoligaš je prvi zaprijetio preko svog najboljeg igrača, centarfora Roberta Glatzela. U 11. minuti Glatzel je šutirao glavom sa osam metara, ali nije bilo dovoljno snage u tom udarcu. Šest minuta kasnije HSV je uzdrmao gredu, ponovno je šutirao Glatzel, na asistenciju Filipa Bilbije pucao je sa 12 metara, ali okvir vrata spasio je Bijele.

U 21. minuti pokušao je veznjak Rohr, no ponovo je ostala "nula" na semaforu. Međutim, ako već nije uspjevao HSV precizniji je bio Hajduk. U 26. minuti Bijeli su stigli do vodstva preko Livaje. Prošao je Sahiti po boku, vratio Krovinoviću koji je asistirao Livaji na pet metara i nema pogreške – 1:0 za Hajduk. Međutim, nije trebalo puno HSV-u da se vrati u rezultatski egal, samo pet minuta kasnije Nijemci su poravnali pored uspavane obrane Bijelih.

Hajduk je bolje otvorio drugo poluvrijeme gdje su se u napadu isticali Biuk i Nikola Kalinić. Biuk je poslao zanimljivu loptu prema kaznenom prostoru HSV-a, činilo se da će loptu očistiti Vušković ili Leibold, ali između njih se ugurao spretni Čubelić koji je odnio loptu, prevario i vratara te lagano poentirao u praznu mrežu za vodstvo 2:1.

U 80. minuti je HSV poslije ubačaja s desne strane, direktno iz slobodnog udarca preko Reisa pogodio gredu, da bi u samom finišu došao do poravnanja čime su Bijeli još uvijek bez pobjede nakon dva pripremna susreta u Austriji, pišu Sportske novosti.

Sljedeći dvoboj Hajduk igra u petak poslijepodne protiv Genta, a pripreme u Ausstriji zatvara subotnjom matinejom sa mađarskom Kisvardom.