BOD IZA RIJEKE

HAJDUK 'RAZBIO' GORICU Splićani osvojili važne bodove u borbi za Europu

rj/h

U posljednjem susretu 34. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu pobijedio Goricu sa 4:0 ostavši u igri za plasman u Europu.

12.05.2021. u 21:49

Golove za splitski sastav zabili su Mario Vušković (13), Alexander Kačaniklić (16), Marko Livaja (23-11m) i Stipe Biuk (39).

Hajduku je trebala pobjeda kako bi ostao u igri za Europu, dok je Gorici i bod bio dovoljan da sigurno iza sebe ostavi Hajduk na kraju prvenstva, a u slučaju pobjede i matematički bi osigurala treće mjesto na tablici i plasman u 2. pretkolo Konferencijske lige.

Međutim, Hajduk je sjajnom predstavom deklasirao goste i produžio nadu da će se iduće sezone na Poljudu igrati europske utakmice.

Splićani su furiozno ušli u susret i već nakon 23 minute vodili su 3:0, a nakon tek nešto više od pola sata bilo je 4:0.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Marija Vuškovića iz slobodnjaka. Samo tri minute kasnije Stipe Biuk je sjajno uposlio Kačaniklića koji je zabio za 2:0.

U 19. minuti Marko Livaja je uzdrmao vratnicu, a tri minute kasnije zabio je za 3:0 realiziravši kazneni udarac.

Možda i najbolje poluvrijeme Hajduka ove sezone u 39. minuti je okrunio mladi Biuk koji je nakon sjajnog prodora s nekih 12,13 metara preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja i Hajduk je mirno sačuvao vodstvo pored nemoćne Gorice.

U ranije odigranom susretu prvak Dinamo i Varaždin su na stadionu Maksimir odigrali 2-2 čime su gosti osvojili važan bod u borbi za prvoligaški spas. Dinamo je vodio 1:0 i 2:1, no Varaždin se oba puta uspio vratiti.

Golove za "Modre" zabili su Luka Ivanušec (9) i Dino Perić (40), dok su za goste bili strijelci Agon Elezi (35) i Andris Herrera (59).

Rijeka je u Koprivnici pobijedila Slaven Belupo s 2:0 osvojivši važne bodove u borbi za Europu, dok će momčad iz Koprivnice prvoligaški spas tražiti u zadnja dva kola.

Golove za Rijeku zabili su Franko Andrijašević (40) i Josip Drmić (69-11m).

U utorak je Osijek pobijedio Šibenik s 3-0, dok su Istra 1961 i Lokomotiva u derbiju začelja odigrali 1:1.

Na ljestvici vodi stari - novi prvak Dinamo sa 79 bodova, Osijek je drugi sa 71 bodom, Gorica na trećem mjestu ima 59 bodova, Rijeka je četvrta s 55 bodova, a Hajduk na petoj poziciji ima 54 boda.

Šibenik na šestom mjestu ima 35 bodova, Slaven je sedmi s 31 bodom, Lokomotiva ima 30, Varaždin 28, a Istra 26 bodova.