EUFORIJA U SPLITU SE NASTAVLJA

Hajduk na punom Poljudu nastavio niz pobjeda, Livaja 'fulao' penal pa se iskupio

Hana Krnić

Hajduk je pred 25.689 gledatelja na Poljudu u četvrtom kolu SuperSport HNL lige srušio Slaven Belupo 3:0 i tako nastavio pobjednički niz ove sezone.

13.08.2023. u 23:01

No, ni ova utakmica nije mogla bez drame. Prvo su prijetili gosti iz Koprivnice kada je Luis Ortiz zatresao vanjski dio mreže Ivana Lučića. U 15. minuti Marko Livaja zabija gol koji sudac Zdenko Lovrić poništava zbog prekršaja u napadu.

Nekoliko trenutaka kasnije, klupa Hajduka na kojoj sjedi Adnan Čustović koji mijenja Ivana Leku, reagira zbog igranja rukom u šesnaestercu, ali izostaje reakcija suca.

Leko sjedi na tribinama nakon što mu je HNS potvrdio kaznu na pet utakmica bez prava vođenja prve momčadi zbog crvenog kartona koji je zaradio na Maksimiru tijekom utakmice SuperKupa koji je Hajduku i ove godine "kliznuo" iz ruku.

u 25. minuti "požutio" je Arbër Hoxha nakon neopreznog starta, a nakon tog trenutka zakuhava se atmosfera na Poljudu.

Torcida je podignula transparent podrške navijačima Dinama koji se trenutno nakon nereda u Ateni nalaze u grčkom zatvoru. "Sloboda Bad Blue Boysima" pisalo je na bijelom platnu i dok su najžešći navijači Bilih zapjevali "Zovi samo zovi", ostatak stadiona im je zviždao i vikao "je**š Zagreb, je**š Dinamo".

Kako doznajemo sa sjeverne tribine, došlo je i do kratkih nereda, odnosno nekoliko navijača se potuklo. Naime, Torcida je podijeljena oko podrške zatvorenim navijačima kluba iz Zagreba te transparent nije bio jednoglasno dogovoren.

U 38. minuti utakmice Yassine Benrahou ubacuje loptu prema petercu, a igrač Belupa ju dira rukom te sudac pokazuje na bijelu točku, ali Antun Marković "čita" potez Hajdukovog kapetana i brani penal.

U prvom poluvremenu igrale su se četiri minute sudačke nadoknade, ali ni jedna momčad nije pokazala ništa posebno. "Požutio" je Antony Kalik te iako je Hajduk imao više šanse i bolje je izgledao na terenu, na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Drugi dio utakmice donio je više uzbuđenja. Trostruka promjena u redovima Hajduka odmah na startu drugog poluvremenu. Fahd Moufi, Odjidja-Ofoe i Emir Sahiti zamijenili su Filipa Krovinovića, Jana Mlakara i Kalika.

Nakon poništenog pogotka i obranjenog jedanaesterca Marko Livaja u 54. minuti zabija za totalnu ludnicu na Poljudu.

Samo deset minuta kasnije kapetan Bilih ponovno pokazuje zašto je najbolji igrač HNL-a te još jednom trese mrežu gostiju iz Koprivnice. Pogotcima se iskupio za penal koji je zaista mlako pucao.

Posljednjih desetak minuta utakmice Hajduk je nastavio "gristi" i na travnjaku je izgledao puno bolje od gostiju. Kao zamjena za Ivana Dolčeka u igru je ušao Leon Dajaku. Nakon dugog izbivanja zbog ozljede u 86. minuti umjesto Darija Melnjaka u igru je ušao "povratnik" Josip Elez kojeg je cijeli stadion dočekao pljeskom i ovacijama.

Kada su svi mislili da je utakmica privedena kraju, Dajaku trese mrežu Slaven Belupa i postavlja konačnih 3:0.

Hajduk je nakon ovog kola prvi na tablici s devet bodova i jedini je klub koji trenutno ima 100-postotni učinak s toga ne čudi euforija koja se podigla u Splitu. U tri domaće utakmice odigrane na Poljudu, stadion je ugostio 100 tisuća navijača!