OGROMAN IZNOS

Hajduk nastavlja biti najbolja mušterija HNS-a: Utrčavanje u teren i bakljada su strogo kažnjeni

hk

HNS-ov disciplinski sudac za HNL Alan Klakočer propisao je novčane kazne za klubove u minulom 23. kolu Superspprt HNL-a. Opet su redom nagrabusili klubovi s najvećim navijačkim bazama, kao i domaćin Rudeš zbog propusta u organizaciji susreta protiv Splićana.

21.02.2024. u 14:46

Najveću je kaznu dobio je Hajduk. Alan Klakočer Torcidi je izbrojio pozamašnu količinu zapaljene pirotehnike zbog koje je u dva navrata utakmica i prekinuta, a zapazio je Klakočer i jednog navijača sa zapadne tribine koji je u nadoknadi preskočio ogradu i s igračima proslavio gol Leona Dajakua pa se vratio na tribinu.

Hajduk je ostao bez 10.200 eura zahvaljujući Torcidi. Naime, gostujući navijači u Kranjčevićevoj ulici su od 56. do 58. minute zapalili 20 baklji, jednu dimnu napravu i jednu bljeskalicu te je zbog nastalog gustog dima sudac prekinuo utakmicu u trajanju od dvije minute. Tijekom utakmice na zaštitnoj ogradi istočne tribine istaknuli transparent crne boje s bijelim križem i bijelim natpisom "Mokošica white boys".

Dodaje kako je Torcida u 59. minuti zapalila dvije baklje i jednu bljeskalicu, od 76. do 79. minute zapaljeno je 25 bljeskalica te je zbog nastalog gustog dima sudac Dario Bel prekinuo utakmicu u trajanju od jedne minute. Došlo je i do preskakanja ograde kada je Hajduk povećao vodstvo nad Rudešom na 0:2.

Ni ostali se nisu proslavili

Rudeš mora u blagajnu HNS-a uplatiti tri tisuće eura jer je Torcida na istočnoj tribini u 45. minuti bacila topovski udar te napravili bakljadu u više navrata tijekom drugog poluvremena. Kažnjeni su i oni zbog toga što je navijač Hajduka preskočio ogradu kako bi zagrio Dajakua te se potom vratio na zapadnu tribinu, također preko ograde.

Rijeka je ostala bez 700 eura zbog Armade koja je na utakmici protiv Lokomotive zapalila jednu baklju i tri dimne kutije, a u 86. minuti ubacili su i tri plastične čaše na teren za igru. Također, i u 96. minuti čak šest plastičnih čaša pronašlo je put sa sjeverne domaće tribine na teren od strane domaće navijačke skupine na Rujevici.

Sudačka Komisija prelomila: Dinamo je oštećen u prošlom kolu

Zadnji na "crnoj listi" je Dinamo koji se mora odreći 3800 eura jer su Bad Blue Boysi sa sjeverne tribine bacili tri topovska udara i tri petarde te su zapalili 25 baklji. Još četiri baklje i pet petardi svoj put prema terenu u Maksimiru pronašle su pri kraju utakmice, a disciplinskom sucu to nije promaknulo pa je kazna dosta visoka.