BILI IMALI VIŠE ŠANSI

Hajduk izborio remi na Poljudu, a u Grčku odlaze tražiti prolaz

Hana Krnić

Nogometaši Hajduka u prvoj su utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige na Poljudu igrali 0:0 protiv solunskog PAOK-a.

11.08.2023. u 00:10

Usprkos brojnim prilkama i podršci oko 34.000 navijača, Splićani nisu uspjeli stvoriti prednost pred uzvrat u Solunu. Hrvatski je doprvak dva puta tresao okvir vrata, a iz još nekoliko izglednih pozicija njegovi napadači nisu bili precizni.

U razdoblju od devete do 13. minute Hajduk je tri puta zaprijetio. Prvo je Melnjak pokušao glavom nakon udarca iz kuta no njegov udarac Kotarski je uspio zaustaviti. Samo dvije minute potom Livaja je fenomenalnom dijagonalom vidio utrčavanje Mlakara po lijevoj strani, Slovenac je uspio dohvatiti loptu na rubu peterca no nije i pogodio okvir gola već samo mrežu s vanjske strane.

Taj odličan period igre domaćih zaključio je Sigur koji je u 13. minuti osvojio loptu na sredini igrališta, povukao nekoliko desetaka metara, a onda snažno zapucao sa 20 metara no lopta je odsjela na vratnici.

Početkom drugog poluvremena još je jednom okvir gola spasio grčki sastav. Livaja je prihvatio loptu na lijevom krilu i odlučio se za iznenadni udarac koji je ostavio Kotarskog bez reakcije no zatresla se vratnica. Mogao je Hajduk do prednosti i u 52. minuti, tada je Trost-Ekong pokušao glavom vratiti loptu Kotarskom, no učinio je to preslabo pa je to dodavanje presjekao Mlakar i onda pokušao glavom odmah prebaciti suparničkog vratara. Ipak, udarac je bio preslab pa je Kotarski lako primirio loptu.

Gosti su zatim zaprijetili dva puta u kratkom razdoblju preko Brandona, ali on je u 54. minuti pucao pored gola da bi u 55. minuti Lučić uhvatio udarac napadača PAOK-a. U istoj toj 55. minuti novu piliku za Hajduk imao je Livaja, ali niti njegov pokušaj glavom nije pogodio okvir.

Potom je izgledalo kao da se Hajduk ispuhao dok je PAOK umrtvio igru i rutinski čuvao rezultat.

Uzvrat je za tjedan dana u Solunu.

Prijenos utakmice

90+4' Kraj borbe na Poljudu. Konačni rezultat ostao je 0:0, a Hajduk u srijedu odlazi u Grčku tražiti prolaz u uzvratu.

93' Iz igre je izašao Moufi koji se ozlijedio u blizini korner zastavice, a zamijenio ga je Dino Mikanović.

90' Sudac je pokazao da će se igrati četiri minute dodatka.

87' Abdul Rahman Baba dobiva žuti karton zbog prekršaja nad Kalikom.

86' Požutio je i trener Paoka.

83' Grčki nogometaši odugovlače posljednjih dvadesetak minuta, a sada je Kotarski propisno iživcirao splitsku publiku. Dočekale su ga salve zvižduka.

82' Stefan Schwab je dobio žuti karton nakon što je oborio Marka Livaju.

81' U redovima Paoka Theocharis Tsingaras napušta teren, a Magomed Ozdoev ulazi umjesto njega.

80' Svoj današnji nastup je završio Vadis Odjidja-Ofoe. Dao je sve od sebe, a sada će ga zamijeniti svježi Anthony Kalik. Iz igre je izašao i Ferro, a u igru je ušao Ismael Diallo.

79' Ivan Dolček je pucao s poludistance, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

77' Marko Livaja je lijepo centrirao u šesnaesterac, ali je protivnička obrana presjekla loptu.

75' Dario Melnjak je pokušao dugim pasom pronaći nekoga od suigrača, ali je obrana dobro reagirala i presjekla loptu.

73' Još jedna zamjena u redovima Paoka, za danas je svoje odigrao Filipe Soares, a zamijeniti će ga Stefan Schwab.

71' Filip Krovinović je bio u šesnaestercu i pucao, ali je obrambeni klizećim startom blokirao šut.

67' Iz igre je izašao Emir Sahiti, a u redove Bilih ušao je Ivan Dolček.

66' Sigur je ukrao loptu i sjajno proigrao Krovinovića koji je pao na rubu šesnaesterca, lopta je kao naručena došla do Odjidje koji je pucao lijevom nogom, ali ravno u Kotarskog.

63' Niko Sigur je dobio žuti karton, pokušao je protestirati sucu, ali ovaj ga nije htio poslušati.

62' Napravit će se izmjena igrača. Taison se sprema ući, a iz igre će izaći Khaled Narey. Razvan Lucescu je odlučio napraviti zamjenu. Mbwana Samatta ulazi, a izlazi Brandon Thomas.

60' Jan Mlakar je pokušao podvaliti loptu u šesnaesterac, ali grčka obrana je pravovremeno reagirala.

55' Marko Livaja je pucao glavom nakon dobrog centaršuta u šesnaesterac, ali je lopta otišla desno od gola.

51' Komentator je objavio kako je Hajduk "probio" rekord po broju članova kojih sada ima 99.521, a na Poljudu se nalazi 33.573 gledatelja.

50' Theocharis Tsingaras je centrirao u šesnaesterac, ali opasnost je brzo otklonjena.

49' Vadis Odjidja-Ofoe je izveo korner, ali je jedan od obrambenih igrača izbio loptu.

47' Marko Livaja je pucao snažno i precizno s velike udaljenosti, ali je pogodio desnu stativu. Da je išlo samo malo više ulijevo bio bi to sjajan gol!

45' Počeo je drugi dio utakmice!

45' Poluvrijeme je na Poljudu. Mreže nisu "napunjene" ni na jednoj strani. Na odmor se odlazi s početnim rezultatom.

44' Andrija Živković je brzo izveo korner i dodao loptu suigraču.

40' Brandon Thomas je dobio žuti karton za teži start na Melnjaku.

40' Filip Krovinović nakon kornera osvaja loptu i puca s ruba šesnaesterca, ali mu je obrambeni igrač blokirao šut.

39' Dario Melnjak je poslao dugu loptu, pokušavajući pogoditi nekoga od suigrača, ali nije bio precizan pa je lopta završila u nogama igrača grčkog kluba.

33' Kakva velika prilika da Hajduk povede. Marko Livaja je pokupio u centimetar precizno dodavanje u kazneni prostor i ispucao loptu daleko izvan igrališta.

32' Theocharis Tsingaras je ružno startao i Morten Krogh je bez oklijevanja izvadio karton.

30' Torcida je poslala poruku i za Oluju. Na transparentu su napisali "Crven, bijeli, plavi na tvrđavu se vraća. Opet Hrvat Kninom ponosno korača. Oluja '95".

28' Fahd Moufi je poslao dugu loptu na suprotnu stranu, ali nije bio precizan.

22' Niko Sigur je pokušao centaršutom pronaći nekoga od suigrača, obrana Paoka je to presjekla i otklonila opasnost.

20' Filipe Soares je centrirao u šesnaesterac, što je bila dobra odluka, ali nije bio precizan i nitko nije uspio doći do lopte.

19' Andrija Živković izvodi kratki korner za Paok.

11' Jan Mlakar bio je u obećavajućoj situaciji za gol. Primio je dobar centaršut u petercu, ali je pucao lijevo od gola.

9' Emir Sahiti je pobjegao svom čuvaru nakon kornera, ali je njegov udarac glavom u desnu stranu gola sjajno obranio golman.

5' Ivan Lučić odlično brani udarac glavom iz daljine koji je uputio Giannis Konstantelias.

5' Khaled Narey je izveo korner kratkim dodavanjem.

3' Tomasz Kedziora je poslao dugu loptu na drugu stranu, ali nitko nije pratio taj pas. Pomoćnik suca pokazuje da će biti ubacivanje sa strane.

1' Počela je utakmica! Torcida već u prvoj minuti podignula transparent podrške svojim "miljenicima". Uz emotikon koji jede pisalo je "Winner, winner, chicken dinner".

Torcida se u 17 sati okupila ispred svoje udruge u centru Splita odakle je u organiziranom korteu krenula prema Poljudu.

Hrvatski doprvak i osvajač Kupa Hajduk ugostio je grčki Paok na početku svoga puta u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu. Ivan Leko nije puno "filozofirao" oko prvih 11, a nije mogao računati samo na mladog Rokasa Pušktasa koji se nakon utakmice s Rijekom ozljedio.

Postave

Hajduk: Ivan Lučić, Ferro, Odjidja-Ofoe, Marko Livaja, Dario Melnjak, Fahd Moufi, Niko Sigur, Filip Krovinović, Jan Mlakar, Zvonimir Šarlija i Emir Sahiti

Paok: Dominik Kotarski, Konstantinos Koulierakis, Theocharis Tsingaras, Ioannis Konstantelias, Andrija Živković, Wiliam Ekong, Tomasz Kedziora, Abdul Baba, Filipe Soares, Brandon i Khaled Narey