ARGENTINAC IZAZVAO DELIRIJ

Hajduk četvrto kolo za redom ne zna za pobjedu: Osječani im otkinuli bod kod kuće

hk

U derbiju 21. kola HNL-a Osijek i Hajduk su na Opus Areni igrali 1:1.

03.02.2024. u 19:24

Hajduk je poveo golom Filipa Uremovića, a poravnao je Ramon Mierez. Susret u Osijeku započeo je oprezno s obje strane pa se u prvih pola sata nije dogodilo ništa vrijedno spomena, a onda je "zakuhalo" u razmaku od samo dvije minute pred oba gola.

Prvi je priliku imao Hajduk, nakon odlične kombinacije Josipa Brekala i Nikole Kalinića lopta je stigla do Fahda Moufija koji se iz drugog plana ubacio u kazneni prostor, ali njegov udarac iskosa s lijeve strane pogodio je vanjski dio vratnice.

Samo dvije minute potom lopta je završila u mreži gostiju, ali je nakon provjere putem VAR-a pogodak Miereza poništen. U začetku akcije Darko Nejašmić je rukom odnio loptu ispred Lászla Kleinheislera, uslijedila je gužva u 16-ercu u kojoj se najbolje snašao Mierez.

Izbjegnut poraz

Ipak, slavlje fomaćih krstko je trajalo jer je na intervenciju VAR-a sudac Igor Pajač opravdano poništio pogodak. U samoj završnici prvog dijela Hajduk je imao još jednu priliku, stvorila se gužva pred golom osijeka, ali ni Zvonimir Šarlija niti Kleinheisler nisu uspjeli probiti blok domaćih igrača.

Ono što nije uspjelo u 45. minuti, jest u 57. Brekalo je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, najviši u skoku je bio Šarlija, lopta je pala pred noge Filipa Krovinovića čiji je pokušaj obranio Marko Malenica, ali lopta je šetala po gol-liniji prije no što ju je Filip Uremović ubacio u mrežu.

Utakmica koju Hajduk jednostavno ne smije izgubiti

Hajduk ipak nije uspio sačuvati teško stečenu prednost, u 72. minuti je netom ušli Kristijan Lovrić uputio precizan prizemni šut sa 17 metara, Ivan Lučić je uspio tek kratko odbiti, a na taj odbijanac najbrže je reagiao Mierez i manirom rasnog strijelca poravnao na 1:1. Mogao je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mierez zabiti i za potpuni preokret, ali pucao je u ruke Lučića.