NE ŠTEDE GA

Gvardiol skrivio gol koji je postao viralan na društvenim mrežama: Loša igra razljutila fanove

aks

Manchester City u Londonu u ponedjeljak je ponovno primio gol, na društvenim mrežama ponovno se pokrenula rasprava u kojoj mnogi napadaju hrvatskog nogometnog reprezentativca i igrača "Građana" Joška Gvardiola

05.02.2024. u 22:49

Aktualni engleski nogometni prvak Manchester City u posljednjem susretu 23. kola Premier lige slavio je na gostovanju kod Brentforda s 3:1 uz hat-trick Phila Fodena. Domaćin je poveo u 21. minuti golom Neala Maupayja kojem je asistirao njegov vratar Mark Flekken. Nizozemski vratar je ispucao dugačku loptu, obrana Cityja loše je reagirala što je iskoristio Maupay jurnuvši sam prema Edersonu i mirno poentirao za 1:0.

Ova akcija ptvrdila je koliko loše izgleda obrana prvaka Europe ove sezone. Naime, Flekken je ispucao loptu sa svog peterca, a njezinu putanju doslovno su pogledom pratiti Nathan Ake, koji je čuvao Ivana Toneya te Joško Gvardiol, koji je samo gledao. Međutim, "Građani" su u nastavku susreta okrenuli rezultat, a sva tri gola je zabio Foden.

U posljednjim trenucima prvog dijela je izjednačio, a već u 53. minuti i zabio za 2:0. Foden je u 70. minuti zabio i svoj treći gol za konačnih 3:1. Pobjeda Cityja je mogla biti i uvjerljivija, no Flekken je sakupio čak 12 obrana. Statistika je vrlo jednostrana u Cityjevu korist. Posjed lopte 29:71 posto, šutevi 9:25, u okvir 3:15, korneri 7:13.

Fanovi bijesni

Na društvenim mrežama mnogi su ljubitelji nogometa već komentirali ovaj pogodak. Obrušili su se na hrvatskog stopera istaknuvši kako nije vrijedan novca kojeg su "Građani" za njega platili. Neki su ga čak i nazvali najvećim razočaranjem ove sezone i najlošijom kupnjom aktualnog prvaka Europe.

Gvardiol uoči utakmice s bivšim klubom: Pitanje o suigraču izmamilo mu je osmijeh na lice

"Joško Gvardiol je isto okušao svoju sreću, no Mark Flekken je to učinio uspješno", napisao je korisnik na X-u, nekadašnjem Twitteru. "Ne mogu vjerovati da su platili 100 milijuna za njega", napisao je jedan korisnik. "Građani su trenutno drugi na ljestvici tri boda iza Liverpoola te im je ova pobjeda izuzetno važna.