PREOKRETOM DO POBJEDE

Guardiola na terenu podučavao Gvardiola: Fantastičan potez Vatrenog zapalio društvene mreže

hk

U susretu 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Everton sa 3:1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Aktualni engleski prvak pobijedio je na Goodison Parku Everton upisao je tek drugu ligašku pobjedu u zadnjih sedam kola.

28.12.2023. u 18:52

Za goste su nastupili hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol Mateo Kovačić. Gvardiol je ušao u igru nakon što se u 43. minuti ozlijedio John Stones, a u drugom poluvremenu napravio je pravu minijaturu. Prvo je sjajno reagirao u obrani, glavom odnio tešku dugu loptu i prevario Jacka Harrisona koji je vrebao njegovu pogrešku, a zatim je u nekoliko dodira odlično obradio loptu te ju donio do opasne zone po gol Jordana Pickforda.

Jedan od najboljih

Potez je zapalio društvene mreže, mnogi su komentirali da takvu sekvencu mogu odigrati samo uistinu najbolji nogometaši. Kamere su pak uhvatile trenera Pepa Guardiolu kako nakon utakmice nešto objašnjava Gvardiolu oko postavljanja na terenu.

Britanci rekli svoje: Trojica Hrvata u top 100 najboljih nogometaša na svijetu

Mateo Kovačić dobio priliku od 65. minute umjesto Matheusa Nunesa. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Bernardo Silva u 86. minuti. Portugalac je iskoristio veliku pogrešku domaćeg vratara Pickforda koji je loše ispucao loptu, a Silva rutinski pogodio u praznu mrežu.