PODJELA BODOVA

GORICA - SLAVEN 1:1 Odgođena utakmica HNL-a završila bez pobjednika

mp/hk/h

U ponedjeljak, 21. listopada, odigrana je utakmica 15. kola SuperSport HNL-a između Gorice i Slaven Belupa (1:1), koja je ranije odgođena zbog magle.

31.10.2022. u 16:01

Utakmica je završila rezultatom 1:1. Slaven je rano poveo, nakon što je Matko Zirdum zabio u 10. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta. Gorica se u igru vratila na samom kraju prvoga poluvremena, kada je Nikola Vujnović iz velike brzine, nakon odbijanca, zabio za konačnih 1:1.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u devetoj minuti. Pucao je Ante Crnac, ali je Ivan Banić sjajno obranio izbacivši loptu u korner. No, u nastavku akcije gosti su poveli. Udarac iz kuta je izveo Talys, a najviši u skoku bio je Matko Zidrum pogodivši glavom za vodstvo gostiju.

U 18. minuti gostujućim vratima je zaprijetio Luka Kapulica udarcem sa 20-tak metara, no Ivan Čović je bio spreman.

U 21. minuti utakmice sudac Ivan Bebek pokazuje drugi žuti karton Mateu Kocijanu te Slaven Belupo nastavlja utakmicu s igračem manje. Prvi karton je zaradio u 14. minuti, a drugi samo sedam minuta kasnije.

Mladi 17-godišnji Kapulica bio je blizu izjednačenja u 30. minuti, pucao je s ruba kaznenog prostora. Međutim, Čović je još jednom obranio. Dvije minute kasnije Kapulica je ponovo pucao s ruba kaznenog prostora, no gostujući vratar je još jednom odlično reagirao.

Unatoč činjenici da je imala igrača više, Gorica u nastavku nije uspijevala probiti blok gostiju. Domaćin je dominirao, ali bez konkretnog učinka.

Glavni sudac na utakmici je podijelio sedam žutih kartona, a požutio je čak i trener gostiju Zoran Zekić nakon što je podivljao jer je sudačka nadoknada istekla, a domaćin je poravnao rezultat.

U 80. minuti gledatelji su svjedočili jednoj nesvakidašnjoj situaciji. Naime, igrač Belupa Antonio Bosec ostao je bez kopačke te je morao nakratko napustiti igru kako bi vratio na nogu istu.

Gorica je s osvojenim bodom ostala posljednja sa sedam bodova, dok je  Slaven Belupo četvrti s 24 boda. Vodeći Dinamo ima 35 bodova, četiri više od drugoplasiranog Hajduka, koji ima i utakmicu više.

"Fenjeraš" HNL-a Gorica je ovim bodom prekinula niz od četiri uzastopna poraza, međutim u zadnjih 11 kola osvojila je samo dva boda. S druge strane Slaven Belupo je nakon dvije pobjede produžio niz bez poraza na tri kola.