HNL

Gorica i Šibenik osvojili prve bodove ove sezone

js/h

U susretu drugog kola HNL-a Gorica i Šibenik su odigrali bez pogodaka osvojivši prve bodove ove sezone.

23.07.2022. u 21:26

Oba su sastava dočekala utakmicu s "nulom" na kontu. Gorica je na otvaranju sezone izgubila u Gradskom vrtu od Osijeka s 1:2, dok je Šibenik na Šubićevcu izgubio s minimalnih 0:1 od Rijeke.

Dvoboj u Gorici je odigran po iznimno teškom i vrućem vremenu i nije se vidjelo previše od igre, a sve najzanimljivije se dogodilo u posljednjih deset minuta.

Prvi ozbiljniji pokušaj vidjeli smo u 32. minuti kada je Čanadija pucao, ali je pored domaćeg gola. U 41. minuti zaprijetila je i Gorica, no Jurić nije bio precizan s ruba kaznenog prostora. Novu priliku domaćin je imao u 66. minuti, međutim Mitrović je bio neprecizan.

Uslijedila je najzanimljivije minuta na utakmici. Gosti su u 79. minuti povukli kontru, a u završnici akcije Japanac Arai je iskosa pogodio gredu. Minutu kasnije okvir gola uzdrmao je i domaćin, a pucao je Vojtko.

U 84. minuti smo vidjeli i pogodak, no poništen je zbog zaleđa. Bivši igrač Barcelone Moussa Wague je nakon svega nekoliko minuta na terenu sjajno asistirao Kaliku koji je obišao Rogića i pogodio mrežu. VAR provjera je dugo trajala, a na koncu nije bilo ništa od pogotka domaćina.

U prvom dvoboju drugog kola nogometaši Varaždina su u petak u Puli svladali Istru 1961 s 2:1.