SVAKA ČAST

Golman Osijeka šokirao Poljud: Ovaj nevjerojatni potez mogao bi postati obrana sezone

aks

U petom kolu SuperSport HNL-a, Hajduk je na Poljudu dočekao Osijek. Napetosti u utakmici nije nedostajalo, a potez vratara Osijeka Marka Malenice zadivio je mnoge.

31.08.2024. u 23:00

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a najviše se istaknuo potez Brune Durdova u 39. minuti, kada je fantastičnom  solo akcijom stvorio opasnu priliku za Hajduk.

Malenica je u 46. minuti, na samom početku drugog poluvremena, imao nevjerojatnu obranu koja je iznenadila mnoge. Nakon snažnog udarca Hajdukova napadača, činilo se da je gol neizbježan, međutim Malenica je nevjerojatnim refleksom i brzinom uspio obraniti udarac.

Ova obrana bila je jedan od ključnih trenutaka utakmice, a Malenica je zadržao Osijek u igri, a gol možete pogledati OVDJE. Samo deset minuta kasnije, u 56. minuti, kapetan Hajduka Marko Livaja ipak je uspio probiti obranu Osijeka.

Borba za tri boda na domaćem terenu

Nakon sjajnog prodora, Livaja je preciznim udarcem donio Hajduku vodstvo od 1:0, izazvavši erupciju oduševljenja među navijačima na Poljudu.

Hajduk nadigrao Osijek na Poljudu: Livaja riješio utakmicu

Osijek pokušava pronaći način da se vrati u utakmicu, a Hajduk nastavlja pritiskati gostujuću momčad kako bi zadržao vodstvo i osigurao tri važna boda na domaćem terenu.