NASTAVILA SE LA LIGA

Girona jedanaestercima do boda protiv Rayo Vallecana

lč/h

Nastavljena je španjolska La Liga, a u prvom susretu 15. kola nogometaši Girone i Rayo Vallecana su remizirali odigravši 2:2.

29.12.2022. u 19:09

Dva puta je Rayo Vallecano vodio, no domaći sastav se vraćao udarcima s bijele točke i na kraju su obje momčadi podijelile po bod. Već u drugoj minuti gosti su poveli nakon greške obrane Girone, a strijelac je bio Sergio Camello.

U 34. minuti Girona je izjednačila, a jedanaesterac je realizirao Castellanos. Potom je u 62. minuti opet poveo Rayo Vallecano, a lijepi je pogodak, s vrha šesnaesterca, postigao Isi Palazon. No, u 75. minuti je dosuđen novi jedanaesterac za Gironu, već sedmi ove sezone u La Ligi, a za bod je pogodio Samuel Saiz.

U završnici je Girona imala dvije odlične šanse, ali do potpunog preokreta ipak nije stigla.

Obje su momčadi time nastavile pozitivan ligaški niz. U zadnjih pet utakmica Girona ima dvije pobjede i tri remija, a Rayo Vallecano tri pobjede i dva neodlučena rezultata.

U petak će igrati Getafe - Mallorca, Celta - Sevilla, Cadiz - Almeria i Valladolid - Real Madrid, dok se u subotu sastaju Barcelona - Espanyol, Real Sociedad - Osasuna i Villarreal - Valencia.