BURNA REAKCIJA

Gattuso izgubio živce zbog pitanja novinara: 'Koje negativne stvari ste zamijetili?'

kkž

Nogometaši Hajduka ostvarili su pobjedu u prvom službenom nastupu nove sezone, pobijedili su na Poljudu s 2:0 (2:0) HB Torshavn, predstavnika Farskih otoka, u prvom susretu drugog pretkola Konferencijske lige.

26.07.2024. u 07:10

Trener Hajduka Gennaro Gattuso bio je zadovoljan nakon pobjede Hajduka, no poprilično je burno reagirao nakon pitanje jednog novinara koji je ustvrdio da je rezultat bio puno bolji od igre:

"Koje negativne stvari ste zamijetili? Hoćemo li nas dvojica početi loše, zašto naglasiti tih 30 minuta. Igrali smo protiv ekipa koja ima 21 utakmicu u sezoni, u puno su boljem ritmu. Uspjeh je što smo ih uspjeli kontrolirati 65 minuta, to je dobar rezultat", kazao je bijesni Gattuso.

Talijanski trener je otkrio čime je bio zadovoljan. "Vidio sam dosta pozitivnih stvari. Torshavn je momčad koja ima jasne karakteristike. Kada nismo bili dobi u presingu, oni bi izlazili s loptom. Prvo poluvrijeme je komotno moglo biti 7:0 ili 8:0. Svidio mi se presing, povratak po izgubljenoj lopti. Rast ćemo iz utakmice u utakmicu", rekao je.

'Bili su ključni'

Na kraju se osvrnuo na prekrasnu atmosferu na Poljudu. "Hvala, milijun puta hvala svima koji su došli. Bili su ključni, nadam se da ćemo i dalje imati pun stadion. To bi značilo da smo dobri", zaključio je.

Podsjetimo, Filip Uremović je postigao prvi pogodak u 19. minuti, dok je u 30. Marko Livaja realizirao jedanaesterac za 2:0. Kompletan posao još nije obavljen, a Splićani ga moraju privesti kraju za sedam dana, na uzvratu u Torshavnu.

Hajduk bez većih problema protiv HB Torshavna: Gattuso upisao pobjedu u debiju na klupi

Bila je ovo prva službena utakmica koju je na trenerskom mjestu Splićana odradio legendarni Gennaro Gattuso, a domaći navijači prije početka susreta su gromoglasno pozdravili novo pojačanje, nekada sjajnog hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, koji je ovog ljeta stigao u Split. Rakitić bi mogao debitirati u dresu Hajduka u uzvratu na Farskim otocima, za sedam dana.