UFC 245

FOTO/VIDEO BRUTALNO Usman slomio čeljust Covingtona i osigurao pobjedu u poslijednjoj minuti borbe

ig

T-Mobile Arena u Las Vegasu tresla se u poslijednjim minutama borbe za titulu prvaka u UFC-u 245. Kumaru Usman sudačkim prekidom obranio je svoj naslov u borbi s Colbyjem Covingtonom. Perolaka kategorija ima novog prvaka Alexandera Volkanovskog, a Amanda Nunes dominirala je još jednu protivnicu u putu prema statusu najbolje borkinje u povijesti.

15.12.2019. u 12:24

Posebna priredba održana je u subotu navečer u Las Vegasu predvođena sa tri borbe za titulu šampiona UFC-a. Dvoje prvaka obranilo je svoju titulu, a jedan pojas promijenio je vlasnika. Time je okončana 2019. godina za UFC, koja je bila rekordna po prodaji PPV ulaznica.

Kumaru Usman obranio je titulu prvaka velter kategorije (84 kg) nakon 24 minute iscrpne borbe koja je unatoč predviđanjima mnogih stručnjaka većinom bila ispunjena oštrim udarcima. Dvojica hrvača nemilosrdno su su uputili nekoliko kvalitetnih napada. Rušenja i ulaska u parter nije bilo puno, no Usman je dominirao i u tom području. U trećoj rundi Usman je uzdrmao Covingtona teškim udarcem koji mu je slomio čeljust, što je Covington potvrdio u kutu. Covington je pokazao nevjerojatno srce kada je odlučio nastaviti borbu sa slomljenom čeljusti. Sudac Marc Goddard prekinuo je borbu u četvrtoj minuti poslijednje runde.

Borba Volkanovskog i Hollowaya završila je sudačkom odlukom, od kojih su dvojica bodovali borbu sa 48-47, a jedan sa 50-45 u korist novog prvaka. Volkanovski je ušao u ritam kojeg se pridržavao tokom cijele borbe, a Hollowaya je posebno frustriralo njegovo nepredvidivo kretanje kojim je uspio zadati mnoštvo niskih udaraca u potkoljenicu.  Dva suca bodovali su borbu sa 48-47, dok je po jednom novi prvak pobjedio u svih pet rundi sa 50-45.

Amanda Nunes pobijedila je Germaine De Randamie u još jednom nevjerojatnom meču. Borba je započela izmjenama udaraca između borkinja, a već u drugoj minuti Nunes je srušila De Randamie. Izazivačica je pokazala kako neće dozvoliti lak poraz te se nekoliko puta ustala i uspjela plasirati kvalitetne udarce prvakinji. Sredinom četvrte runde De Randamie je uspjela primiti Nunez u zahvat gušenja, no prvakinja se brzo izvukla. Borba se nastavila do kraja a suci su odlukom proglasili Nunes pobjednicom rezultatima  49-46, 49-45 i 49-44.