MINIMALAN PORAZ

RAPID JE PONOVNO U IGRI Dinamo si zakomplicirao situaciju u borbi za europsko proljeće

mn

U susretu 3. kola H skupine Europske lige Dinamo je na gostovanju u Beču pred 22.300 gledatelja izgubio od Rapida s 1:2 upisavši drugi poraz u skupini.

21.10.2021. u 18:22

Nakon što je natjecanje u skupini otvorio domaćim porazom od West Hama (0:2), a potom u drugom kolu pružio sjajnu predstavu ostvarivši uvjerljivu pobjedu protiv Genka (3:0), Dinamo je na gostovanju u Beču ponovo razočarao upisavši poraz kojim je ugrozio borbu za jednu od prve dvije pozicije.

Dinamo je ovim porazom zakomplicirao situaciju, a Rapid je nakon dva poraza opet u igri za europsko proljeće.

Golove za Rapid, kojem je ovo prva pobjeda, zabili su Marco Grull (9) i Maxmillian Hofmann (34), dok je strijelac za "modre" bio Mislav Oršić (24).

Zanimljivo, ogled Rapida i Dinama sudila je Ukrajinka Katerina Monzul (40) koja je prošle godine proglašena najboljom sutkinjom elitnog razreda ukrajinskog nogometa. Bila je to njezina druga utakmica grupne faze u karijeri, nakon što je prošle sezone vodila utakmicu između Slovana iz Libereca i Genta. No, "modri" je sasvim sigurno neće pamtiti po dobrome.

Na ljestvici vodi West Ham sa šest bodova, Dinamo i Genk imaju po tri boda, dok je na začelju Rapid koji je izgubio obje utakmice.

U četvrtom kolu, koje je na rasporedu 4. studenog igrat će isti suparnici, no zamijenit će domaćinstva. Dinamo će na Maksimiru ugostiti Rapid, dok će Genk na Luminus Areni dočekati West Ham.

Podsjetimo, iz svake od osam skupina pobjednik će se izravno plasirati u osminu finala, dok će drugoplasirani klub u poretku razigravati za osminu finala s trećeplasiranim momčadima iz skupina Lige prvaka.

Trećeplasirani klubovi iz Europske lige uključit će se u nokaut-fazu Konferencijske lige.

DRUGO POLUVRIJEME

90 plus 4 Gotovo je.

78' Izlaze Ristovski i Ivanušec, a ulaze Moharrami i Tolić.

58' Dinamo drži posjed, plete mrežu pred Rapidovim golom, za sada bez veće prilike.

51' Baturina tek što je ušao dobiva žuti karton.

46' Krznar odmah mijenja dvojicu igrača. Gojak i Lauritsen ostali su u svlačionici, ušli su  Baturina i Šutalo.

PRVO POLUVRIJEME

45' plus 2 Gotovo je prvo poluvrijeme.

39' Petković zbog ozljede napušta igru, mijenja ga Komnen Andrić.

34' Rapid je ponovno poveo, nakon nekoliko opasnih prilika.

24' Bravo, Dinamo je izjednačio. Strijelac je Oršić.

20' Prijeti i Dinamo, ali Austrijanci rješavaju bez problema.

13' Nova prilika za Rapid. Kare opet prijeti.

9' Rapid je poveo, Grüll je strijelac. Golu je prethodila loša reakcija Dinamove obrane.

6' Sada prijeti Rapid nakon greške Ivanušeca. Livaković brani.

1' Počela je utakmica. Dinamo je krenuo žestoko.

18.30 Dinamovi navijači polako pristižu na stadion, utakmica uskoro počinje.

17. 20 Stigli su sastavi.

Dinamo: Livaković - Franjić, Theophile-Catherine, Lauritsen - Menalo, Ivanušec, Mišić, Gojak, Ristovski - Petković, Oršić

Rapid: Gartler - Ulmann, Hofmann, Greimi, Stojković - Ljubičić, Aiwu - Grüll, Fountas, Arase - Kara.

Krznar je napravio neke promjene u odnosu na ono što se najavljivalo. Franjić je ipak na stoperu, Menalo je otišao na lijevo krilo, a Gojak u sredinu.

Rapid do sada u ovoj skupini izgubio obje utakmice (Genk i West Ham) bez da je postigao pogodak, dok je Dinamo prvo ispustio domaće bodove protiv West Hama (0:2), ali je sve vratio uvjerljivim nastupom i pobjedom kod Genka (3:0), a pobjedom u današnjoj utakmici 'modri' bi napravili veliki korak prema prezimljavanju u Europi.

Naime, ako u dva susreta protiv Rapida uzmu barem četiri boda, Bečani ih neće moći preskočiti, što Dinamu jamči minimalno  treće mjesto i Konferencijsku ligu, a ne treba zaboraviti da Genk pred kojim su dva susreta s West Hamom dolazi na Maksimir, tako da ni ostanak u  Europskoj ligi nije nestvaran.

Prema informacijama iz Beča očekuje se pun stadion, a među 28 tisuća gledatelja koliko ih se očekuje, i Dinamo će imati podršku svojih navijača, očekuje ih se nekoliko tisuća. Neki su već počeli pristizati.

Tko prenosi utakmicu Dinama i Rapida možete saznati ovdje, dok ovdje doznajte više o sastavu 'modrih.