RASTE CIJENA NA TRŽIŠTU

EUROPSKO PRVENSTVO U-21 Dani Olmo strijelac u pobjedi Španjolske nad Belgijom

av/h

U susretu 2. kola A skupine europskog nogometnog U-21 prvenstva Španjolska je u Reggio Emiliji pobijedila Belgiju s 2-1, a prvi pogodak za 'mladu furiju' zabio je nogometaš zagrebačkog Dinama Dani Olmo.

19.06.2019. u 20:56

Bio je to susret dviju poraženih ekipa iz prvog kola. Španjolska je izgubila od Italije (1-3), dok je Belgiju porazila Poljska (2-3).

Stoga je za obje reprezentacije ovo bila posljednja prilika za ostanak u igri za plasman u polufinale. Španjolska je povela već u sedmoj golom Danija Olma. S desne strane je ubacio Carlos Soler, a Olmo je natrčao i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za vodstvo Španjolske.

Izjednačio je Sebastian Bornauw u 24. minuti nakon ubačaja iz kornera. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Pablo Fornals je zabio za pobjedu mlade španjolske reprezentacije. Veznjak West Ham Uniteda je pucao s 20-tak metara pogodivši za pobjedu.

Olmo je odigrao cijeli susret za Španjolsku, a u 48. minuti je dobio žuti karton.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Italija i Poljska.