DRAMATIČNA ZAVRŠNICA U DUISBURGU

EUROPSKA LIGA Šahtar i Sevilla posljednji su putnici u polufinale

av/h

Nogometaši Seville i Šahtara pridružili su se Manchester Unitedu i Interu u polufinalu Europske lige, Sevilla je u četvrfinalu igranom u Duisburgu svladala Wolverhampton Wandererse s 1:0 (0:0), dok je Šahtar u Gelsenkirchenu bio uvjerljiv protiv Basela s 4:1 (2:0).

11.08.2020. u 23:03

Gol za prolazak u polufinale za Sevillu postigao je Ocampos udarcem glavom s 10-ak metara u 88. minuti. Engleski je sastav najveću priliku propustio još u otvaranju utakmice kada je kazneni udarac Raula Jimeneza u 13. minuti obranio Bounou.

Šahtar je protiv Basela stigao do uvjerljive pobjede zahvaljujući svojim Brazilcima koji su postigli sva četiri gola, prvoga je zabio Junior Moraes u 2., drugog Taison u 22., trećeg Alan Patrick u 75. iz kaznenog udarca, a četvtog Dodo u 88. minuti. Poraz Basela ublažio je Van Wolfswinkel u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Sevilla će u polufinalu 16. kolovoza u Kölnu igrati protiv Manchester Uniteda, dok će dan kasnije u Duesseldorfu svoj polufinalni susret igrati Šahtar i Inter.