NIŠTA BEZ PRODUŽETAKA

Engleska prošla u polufinale: Opet smo gledali dugotrajnu dramu

av

Engleska nogometna reprezentacija treći je polufinalist ovogodišnjeg EURA nakon što su to u petak već izborili Španjolci i Francuzi. Englezi su do pobjede stigli nakon izvođenja jedanaesteraca (5:3).

06.07.2024. u 20:47

Nakon dosadnog i poprilično bezidejnog prvog poluvremena u 75. minuti susreta za vodstvo Švicaraca zabio je Embolo. Sjajno je Schär podvalio loptu u kazneni prostor za Ndoyea, koji ju je s desne strane poslao nisko u peterac. Stones ju nije uspio blokirati, a Walker je zaboravio na Embola koji je loptu pospremio u mrežu.

Slavlje Švicaraca međutim nije drugo trajalo. Engleski izbornik Gareth Southgate u 78. minuti u igru je uveo Palmera, Shawa i Ezea te sve karte bacio na napad što mu se itekako isplatilo. Svega dvije minute kasnije Engleska je izjednačila.

Zabio je Sake koji je bio jedan od rijetkih igrača Engleza koji je dobro izgledao cijelu utakmicu. Pogodak je zabio s ruba kaznenog prostora, izvukao se na ljevicu i odlično potegnuo u suprotni, lijevi kut. Bilo je to neobranjivo za švicarskog vratara Sommera. Još jednom Englezi su se izvukli na individualnu kvalitetu.

Zvijezda Cityja tragičar susreta

Treći četvrtfinalni susret, treći produžeci. Nismo međutim ni u subotu u Düsseldorfu vidjeli velika uzbuđenja u produžecima. Valja spomenuti situaciju iz 95. minute kad je Rice pucao s 20-ak metara, ali uspio je to obraniti Sommer. Bilo je zanimljivo i u 109. minuti kad su se Kane Akanji našli u duelu uz aut-liniju te je Englez nezgodno pao u prostor klupe za rezerve, zbog čega ga je Southgate prije vremena morao izvući iz igre.

Neugodno je ispred Engleskog gola bilo i u 117. minuti kada je Shaqiri ubacio iz kuta i gađao direktno u gol, no greda je tada spasila reprezentaciju Tri lava. Opasno je bilo i dvije minute kasnije kad je prvo dalekometni udarac branio Pickford, nakon čega je uslijedio ubačaj s lijeve strane i udarac Widmer s ruba peterca. Lopta je tad otišla pored gola.

Ronaldo završio svoj put: Francuzi nakon lutrije penala poslali Portugal kući

Baš kao i u petak navečer na utakmici Portugala i Francuske uslijedili su jedanaesterci. U njima su se bolje snašli reprezentativci Engleske. Za Englesku su zabijali redom Palmer, Bellingham, Saka, Toney Trippier, a za Švicarsku Schär, Shaqiri i Amdouni. Ovu utakmicu zauvijek će pamtiti Akanji kojem je Pickford obranio udarac. Šutirao je blago udesno što je bila laka zadaća za engleskog vratara.