EURO U-21

Engleska osigurala prolaz, Njemačka na rubu ispadanja s prvenstva

dm/h

Engleska nogometna U-21 reprezentacija osigurala je plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva u Rumunjskoj i Gruziji, nakon što je u susretu 2. kola C skupine pobijedila Izrael s 2:0 i tako upisala drugu pobjedu.

25.06.2023. u 21:40

Nakon što je u prvom kolu porazila Češku s 2:0, mlada engleska vrsta je identičnim rezultatom slavila i protiv Izraela.

Golove za pobjedu "Gordog Albiona" zabili su Anthony Gordon (16) i Emile Smith Rowe (68).

U drugom susretu iz ove skupine Češka je pobijedila Njemačku s 2:1 gurnuvši aktualne europske prvake u ovom uzrastu na rub ispadanja.

"Elf" je u prvom kolu odigrao 1:1 protiv Izraela, a porazom od Češke posve je zakomplicirao svoju poziciju.

Česi su poveli golom Vaclava Sejka u 33. minuti, izjednačio je Angelo Stiller u 70. minuti, a pobjedu češkoj vrsti donio je Martin Vitik u 87. minuti.

Nakon dva kola vodi Engleska sa šest bodova, Češka ima tri, a Njemačka i Izrael po jedan bod. U zadnjem kolu sastaju se "Gordi Albion" i "Elf", te Izrael i Češka.

U prvom susretu 2. kola D skupine Italija je pobijedila Švicarsku sa 3:2.

"Azzurri" su nakon prvog poluvremena vodili 3:0 golovima Lorenza Pirole (6), Degnanda Gnonta (11) i Fabiana Parisija (45+4). Švicarska je u nastavku vrlo brzo zabila dva gola, strijelci su bili Kastriot Imeri (47) i Mohamed Amdouni (52), međutim premda je imala još nekoliko izglednih prilika nije uspjela izjednačiti.