ČESTITKE EKIPAMA!

Dvostruko slavlje splitskog Jadrana: Vaterpolisti i vaterpolistice osvajači su Kupa Hrvatske!

bl/h

Vaterpolisti i vaterpolistice splitskog Jadrana osvajači su Kupa Hrvatske za ovu godinu, što je i za jedne i za druge povijesni prvi trofej u domaćim natjecanjima pod okriljem Hrvatskog vaterpolskog saveza.

19.12.2021. u 20:04

Splićani su u finalnom dvoboju odigranom na bazenu Mladosti u Zagrebu pobijedili Jug Adriatic osiguranje s 14:11 (5:1, 5:5, 2:0, 2:5).

Jadran je otvorio utakmicu sa četiri uzastopna pogotka, a nakon tri minute igre u drugoj četvrtini prednost Splićana je bila 8:2. Dubrovčani su uspjeli spojiti tri gola i doći na 8:5, ali Jadran je do kraja treće četvrtine opet otišao na +6 (12-:), što je za igrače Juga bilo nedostižno.

Jadran je do pobjede predvodio Luka Bukić sa pet pogodaka, a po dvaput su se u strijelce upisali Jerko Marinić Kragić, Zvonimir Butić i Anđelo Šetka. Najbolji strijelac poraženih bio je Grk Stilianos Argiropoulos s pet golova.

Luka Bukić je proglašen najboljim igračem 30. izdanja završnog turnira Kupa Hrvatske.

U finalu Kupa za vaterpolistice Jadran je sa 13-12 svladao zagrebačku Mladost boljim izvođenjem peteraca. Nakon četiri četvrtine rezultat je bio 10:10, a u udarcima s pet metara Splićanke su bile uspješnije sa3:2.

Ivana Butić je predvodila pobjednice sa četiri pogotka, a dva je postigla Bruna Barišić. Kod Mladosti je najbolja sa četiri gola bila Emmi Miljković, a dvaput je mrežu zatresla Ria Glas.