KAKO?

Dvoboj Zvezde i Barcelone dugo će se pamtiti: Dvorana ostala u šoku kad je on istrčao

kkž

Crvena zvezda ugostila je Barcelonu u utakmici Eurolige. U beogradskoj Areni uvijek je vruće, pogotovo kada dođu velike momčadi, što se ponovno vidjeti i u utakmici protiv Barcelone.

18.10.2024. u 21:53

Naime, u izvrsnoj atmosferi na svoj način uživao je i pas koji se poželio poigrati s lopticom i utrčao je na teren.  Kada su se ispred njega iznenada pojavila dva visoka košarkaša, uplašio se i potrčao natrag prema sjedalima u dvorani. Najvjerojatnije mu je u tom trenutku pogled bio prikovan samo za okruglu kožu, a tek kasnije je vidio da je teren već zauzet.

KK Crvena zvezda trenutno vodi na poluvremenu protiv ekipe Barcelone u četvrtom kolu Eurolige. Rezultat na poluvremenu je 47:44 (25:26, 22:18). Izgledalo je kao da će na pauzi rezultat biti 44:44, ali se onda ukazao nevjerovatni Codi Miller-McIntyre

Playmaker Crvene zvezde je uspio uhvatiti dodavanje Miloša Teodosića, fintirati defanzivce Barcelone i pogoditi! Usporeni snimka pokazao je da je Miller-McIntyre ispustio loptu samo 0.2 stotinke prije isteka vremena!

Cibona upisala novi poraz

Podsjetimo, košarkaši zagrebačke Cibone doživjeli su četvrti ovosezonski poraz u ABA ligi, a poraženi su na gostovanju u Beogradu od FMP-a sa 89:84 (27:28, 17:24, 23:15, 22:17). Cibona je favoriziranom domaćinu i u oslabljenom sastavu pružila snažan otpor te je u 23. minuti dvoboja imala 14 koševa prednosti (60:46). No, FMP se serijom 16:0 vratio u utakmicu. Momčadi su u posljednju četvrtinu ušle izjednačene (67:67), ali su domaći bili precizniji u završnici i došli do pobjede.

Crvena zvezda prvak ABA lige: Nakon tri utakmice, sedmi naslov prvaka

Cibonine strijelce su predvodili Filip Bundović sa 26 koševa i Sven Smajlagić sa 16 poena, dok su kod FMP-a najbolji bili Matic Rebec sa 23 koša i Stefan Lazarević sa 21 poenom. U prvom dvoboju 5. kola Igokea je kao domaćin svladala ljubljansku Cedevitu Olimpiju sa 91:78. Cibona je ima učinak 1:4 i nalazi se privremeno na 11. mjestu, dok je FMP s 3:2 na četvrtoj poziciji. Tri vodeće neporažene momčadi s učinkom 4:0 su Budućnost, Partizan i Mega. Split i Zadar imaju učinak 1:3. Splićani će u subotu (19 sati) ugostiti beogradsku Megu, a Zadar u nedjelju (19 sati) dočekuje Partizan.