drama u ljubljani

Hrvatska remizirala sa Slovenijom, srbijanski suci nisu priznali pogodak u posljednjoj sekundi

mpi

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je 26:26 na gostovanju kod Slovenije u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Europsko prvenstvo 2018. u Hrvatskoj. Bila je to prva utakmica Line Červara nakon povratka na mjesto izbornika.

26.10.2017. u 17:27

Hrvatska je vodila cijelu utakmicu, no čvrsti i agresivni  Slovenci stalno su nam "puhali za vratom" i lovili zaostatak.

U prvom poluvremenu najveća prednost dosegla je dva pogotka, Slovenija ju je imala na početku, a Hrvatska u nekoliko navrata u drugom dijelu prvog poluvremena. Na odmor su rukometaši Hrvatske otišli sa vodstvom 14-13.

Nakon prvih pet minuta nastavka Hrvatska je vodila sa 16-13. Prednost je mogla biti i veća, ali je slovenski vratar Urban Lesjak u tom razdoblju skinuo tri 'zicera'. Do kraja poluvremena Slovenci su stalno bili u zaostatku od jednog ili dva gola, ali su na kraju ipak uspjeli doći do remija.

U posljednju minutu susreta Hrvatska je ušla sa vodstvom 26-25 i igračem više, nakon prekršaja Bezjaka nad Stepančićem. Željko Musa pogodio vratnicu 30 sekundi prije isteka utakmice, ali u posljednjem napadu Slovenci su uspjeli izjednačiti (26-26), a strijelac je bio Žiga Mlakar, koji je nam je u drugom dijelu zabijao kao na traci.

Ipak, Hrvatskoj je ostalo šest sekundi za zadnji napad. Loptu je uzeo Igor Karačić i uspio je zabiti gol. Suci su najprije priznali gol i upisali 26:27,  no nakon toga poništili su odluku i vratili rezultat na 26:26 i remi u Ljubljani.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su sjajno raspoloženi Ivan Čupić s osam pogodaka te Luka Cindrić s pet. Kod Slovenije najbolji je bio Žiga Mlakar sa sedam pogodaka.

Uzvratna utakmica igra se u subotu od 20.15 sati u Areni Zagreb.

Izbornik Lino Červar na ovim pripremama zbog ozljeda nije mogao računati na Domagoja Duvnjaka, Marka Kopljara i Luku Šebetića, a reprezentativci će se ponovno okupiti krajem prosinca. Podsjetimo, Hrvatska je od 12. do 28. siječnja 2018. domaćin Europskog prvenstva (Split, Poreč, Varaždin i Zagreb).

Tekstualni prijenos utakmice Slovenija - Hrvatska možete pratiti na portalu Direktno od 18 sati.

Prijateljska utakmica

18 sati, dvorana Stožice, Ljubljana, Slovenija

SLOVENIJA - HRVATSKA

26:26

TIJEK SUSRETA:

30' KRAJ UTAKMICE: Slovenija - Hrvatska 26:26

30' Mlakar pogađa za izjednačenje, Karačić zabija u posljednjoj sekundi, ali gol nije priznat. Odnosno, na semaforu je bilo upisano 26:27, ali je vraćeno na 26:26

29' Bezjak je išao čvrsto na Stepančića, Slovenac je zaradio isključenje

28' Slovenci su preko Janca lako stigli do pogotka

28' Nezaustavljivi Čupić zabija peti sedmerac

26' Raspucao se Žiga Mlakar i zabija nam šest pogodak

26' Bravo Luka! Cindrić pogađa kad je najpotrebnije

26' Mlakar opet drži Slovence na minus jedan

25' Čupić opet siguran iz sedmerca. Još jednom nas vraća na dva razlike

24' Slovenci su nam stalno za vratom. Mlakar zabija za 22:23

23' Mandalinić zabija za 21:23

23' Time-out Hrvatske

22' Stepančić pogađa, odgovaraju odgovaraju Slovenci preko Blagotinšeka

22' Mlakar opet prolazi i drži Slovence na pogodak zaostatka

19' TOOOO. Kakav pogodak Luke Cindrića. Idemo Hrvatska!

20' Slovenci su iznudili sedmerac i isključenje Kozine. Zarabec je siguran i zabija nas sa sedam metara

17' U pravom trenutku pogađa Karačić i vodi nas do 17:19

16' Mlakar je našao rupu i našoj obrani i pogodio za priključak

16' Gaberu je ispala lopta, naši su povukli kontru i Kozina pogađa za podebljanje prednosti

14' Isključenje za Slovence

14' Promjena na našim vratima. U igri je Pešić, ali nije skinuo Marguču sedmerac

12' Sedmerac za Hrvatsku. Čupić je siguran i ima 3/3 u izvođenju sedmeraca

12' Gaber je pogodio za minus jedan Slovenije

11' Gaber je iskoristio našeg igrača manje i doveo Slovence na 15:17

10' Hrvatska bez igrača manje. Kozina zaradio dvije minute isključenja

9' Proradio je Stepanić i diže nas na 14:17

7' Marguč je pokosio Mandalinića, kojem krvari nos. Srbijanski suci nisu ga isključili

6' Kodrin zabija za domaće

6' Alilović je uzeo jednu loptu i odmah probao zapucati s gola na gol ali promašio je

6' Time-out Slovenije

5' Zlatko Horvat vodi Hrvatsku na plus tri prvi put na utakmici

5' Karačić je pogodio Lesjaka u lice i doslovno ga nokautirao

4' Obrana Mirka, no dobar je na vratima i Lesjak, koji drži Slovence i brani

3' Mihić propušta veliku priliku i promašuje

2' Cindrić je zabio pogodak i izborio isključenje Kodrina

2' Lesjak je obranio pokušaj naših

1' Promjene u  našim redovima: Horvat i Mihić su ušli u igru

Počeo je drugi dio. Slovenija - Hrvatska 13:14

30' KRAJ PRVOG DIJELA: Slovenija - Hrvatska 13:14

30' Potegnuo je Stepančić za vodstvo Hrvatske. Čupić pet sekundi prije kraja zabija za dva razlike. Ali, svirala je sirena za kraj i pogodak se nije priznao

29' Slovenci iz sedmerca stižu na 13:13. Siguran je Medved, neobranjivo za Mirka

29' Bomba Mandalinića za novu prednost Kauboja

28' Progurali su loptu Slovenci i stigli na 12:12

28' Time-out Slovenije

27' Marguč nam opet zabija i dovodi Slovence do izjednačenja

26' Nepogrešiv je i prolazi Čupić i opet zabija

24' Mandalinić odgovara pogotkom, Slovenci opet izjednačuju

23' Serija Slovenaca. Gaber donosi novo izjednačenje

22 Medved nam zabija s lijevog krila

22' Sedmerac za Hrvatsku. Čupić siguran i pogađa za 9:7, s četiri pogotka prvi je strijelac naših

21' Neobranjiv sedmerac za Mirka. Zabija Marguč

20' Suci iz Srbije po treći put sudili su sedmerac Slovencima

19' Naši idu na dva razlike

18' Prvi time-out na utakmici

18' TOOO. Alilović brani sedmerac Zarabecu

18' Prvo isključenje za Sloveniju. Dvije minute za Potočnika nakon udaranja Cindrića u bradu

17' Slovenija dolazi na 6:7 iz sedmerca

15' TOOO. Cindrić, Hrvatska prvi put vodi s dva razlike

14' Čupić zabija treći gol za Hrvatsku

14' Slovenija je iskoristila grešku našeg obrane i stigla do 5:5

14' Vranković je lijepo reagirao i odveo Hrvatsku u vodstvo. To mu je prvi pogodak u debiju za Kauboje

13' Dvije minute isključenja za Marka Mamića. Hrvatska s igračem manje

12' TOOO. Štrlek zaključuje na 4:4

9' Još jedan pogodak Henigmana za vodstvo domaćina

8' Čupić je zabio pogodak iz igre, a nakon toga Cindrić juri i zabija za izjednačenje

7' Henigman pogađa i Slovenci bježe na dva razlike

6' Potegnuo je Stepančić, ali završava na vratnici, krenuli su Slovenci u kontru, no brani Alilović

5' Sudac je do sada podijelio nekoliko žutih kartona. Slovenci igraju čvrsto i agresivno

3' Slovenci izjednačuju

3' Mamić je izborio sedmerac za Hrvatsku. Čupić uspješno realizira sedmerac

2' Igor Karačić (Hrvatska) dobio je žuti karton nakon starta nad slovenskim igračem

1' Počela je prijateljska utakmica između Slovenije i Hrvatske. Idemo Kauboji!

NAJAVA UTAKMICE:

Najtrofejniji hrvatski trener Lino Červar ponovno je preuzeo kormilo reprezentacije i radit će na gradnji momčadskog duha u reprezentaciji, poštovanju prema dresu,  odgovornosti i disciplini, kako bi se ostvario cilj - osvajanje jedinog zlata koje im nedostaje u bogatoj kolekciji.

POSLJEDNJA UTAKMICA SLOVENIJE I HRVATSKE:

Ove dvije reprezentacije posljedni put susrele su se u siječnju na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Hrvatski rukometaši izgubili su od Slovenije u dramatičnom raspletu u utakmici za brončanu medalju. Završilo je 31:30 (15:18) za Slovence koji su slavili prvu medalju na Svjetskim prvenstvima.

Slovenija se tako osvetila našoj reprezentaciji za poraz u borbi za broncu na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj 2013. godine, a s klupe Kauboja smijenjen je Željko Babića.