TEŠKA BORBA ZA TREĆE MJESTO

DRAMA NA TERENU Talijani u kaotičnoj završnici uzeli broncu!

al

Italija je osvojila treće mjesto na završnici Lige nacija nakon što je u Enschedeu pobijedila domaću Nizozemsku s 3:2 i tako uzela broncu!

18.06.2023. u 17:11

Azzuri su vodili s 2:0 već do 20. minute golovima Federica Dimarca i Davidea Frattesija.

Na 2:1 je smanjio Steven Bergwijn u 68. minuti, a na dva razlike vraća Federico Chiesa pet minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Bergwijn novim golom u 90. minuti.

Talijanski nogometaši zauzeli su treće mjesto u Ligi nacija nakon što su u Enschedeu svladali domaćina Nizozemsku s 3:2 (2-0).

Pogotke su za Nizozemce dali Steven Bergwijn (68) i  Georginio Wijnaldum (90), a za Talijane Féderico Dimarco (6), Davide Frattesi (20) i Federico Chiesa (72).

Talijani su obranili broncu u Ligi nacija, svladavši domaćina Nizozemsku, koja se ipak nije oporavila od dramatičnog poraza u polufinalu od Hrvatske.

Iako su izveli naizgled pričuvnu postavu, Talijani su nakon 20 minuta igre vodili s 2:0. U šestoj minuti igrač Intera Dimarco je odapeo bombu s desetak metara iskosa, a nizozemski vratar je bio nemoćan. U 20. minuti Talijani su sretno došli do drugoga gola, šutirao je Verrati, a lopta se sretno odbila do potpuno samog napadača Sassuola Davida Frattesija, koji lako pogađa mrežu.

Nadu Nizozemcima donio je pogodak Bergwijna u 68. minuti, kada je igrač Ajaxa lažnjakom izbacio Dimarca i pogodio sami kut. Nizozemci su krenuli po drugi gol, ali su primili treći iz protunapada koji je znalački realizirao Chiesa u 73. minuti.

Novu nadu domaćinu donio je Wijnaldum u 90. minuti, uslijedila je poduži sudački dodatak i opći juriš na gol Talijana, koji su izdržali do samog kraja.

U velikom finalu u 20.45 sati igraju Hrvatska i Španjolska.