CRNA GORA IMA HEROJA NA GOLU

Drama u Dubrovniku: Barakude pale nakon peteraca

hk

U susretu posljednjeg, trećeg kola A skupine Europskog vaterpolskog prvenstva, hrvatska reprezentacija je u Dubrovniku nakon izvođenja peteraca izgubila od Crne Gore sa 13:15 (4:2, 1:3, 4:3, 2:3, 2:4) osvojivši drugo mjesto u skupini i direktan plasman u četvrtfinale.

08.01.2024. u 21:25

Uoči susreta sve je bilo jasno. Bilo kakva pobjeda je Hrvatsku vodila direktno u četvrtfinale s prve pozicije, za plasman u četvrtfinale je bio dovoljan i bod, ali s drugog mjesta, dok bi poraz značio pad na treće mjesto i plasman u osminu finala.

Hrvatska je odlično ušla u susret, povela je 2:0, a na koncu prve četvrtine je vodila 4:2. Crna Gora je u drugom dijelu okrenula rezultat s tri gola u nizu, no Hrvatska je izjednačila pa je na poluvremenu bilo 5:5.

Drama do kraja

U trećoj četvrtini su odabranici izbornika Ivice Tucka imali pogodak viška, no početkom posljedne dionice Crna Gora je izjednačila na 9:9, a potom i povela 10:9. Hrvatska je izjednačila na 10:10, a nažalost Loren Fatović nije iskoristio peterac nakon što je Vlado Popadić isključen zbog grubog prekršaja.

Hrvatska je do kraja utakmice imala igrača više jer je Popadić isključen bez prava zamjene, a Luka Bukić je na minutu i 12 sekundi prije kraja zabio za 11:10, no Jovan Vujović je zabio za 11:11. Hrvatska je imala 19 sekundi za pobjedu u regularnom dijelu, ali nije uspjela. Na koncu je pitanje pobjednika razriješeno petercima, a Crna Gora je taj dio sa 4-2. Presudili su promašaji Konstantina Harkova i Lorena Fatovića.

Nakon drame peteraca Barakude srušile Španjolce: Hrvatska ima junaka na golu

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Jerko Marinić Kragić Marko Žuvala sa po tri gola, dok je kod Crne Gore Đuro Radović također zabio tri gola. Španjolska je na koncu osvojila prvo mjesto u skupini, Hrvatska je druga, a obje reprezentacije su izborile direktan plasman u četvrtfinale. Crna Gora i Francuska će u  osminu finala.