TIJESNA UTAKMICA

DRAMA U DRUGOJ SKUPINI Mađarska pobijedila Sloveniju, tko će u polufinalu ići na Hrvatsku?

av/h

Rukometaši Mađarske pobijedili su u dvoboju II skupine EURA u Malmoeu Sloveniju s 29:28 (13:16).

19.01.2020. u 18:00

Mađari su došli do vrlo važne pobjede u utakmici u kojoj su Slovenci gotovo stalno vodili sve do 40. minute kada Mađari sa serijom 4:0 dolaze do prednosti koju nisu ispuštali dokraja. Gol odluke zabio je Ligetvari minutu i 15 sekundi prije kraja za 29:27.

Banhidi (5) i Ligertvari (4) bili su najbolji strijelci kod Mađarske, dok je Dolenec s osam golova predvodio Sloveniju. Pobjeda Mađara protiv Slovenije i Islanda protiv Portugala jako su zakomplicirali situaciju u II skupini u kojoj još igraju Norveška - Švedska.

Norveška, Slovenija i Mađarska sada imaju po četiri boda.