EPSKI DERBI

DOJMOVI NAKON REMIJA Krznar: 'Crne rupe nam se ne smiju događati'; Tomić: 'Dva penala su presudila'

Marino Medak

Dinamo i Rijeka odigrali su 3:3 u derbiju kola na Rujevici. Rijeka je na poluvremenu vodila 3:0, ali se Dinamo spektakularno vratio i čak na kraju bio bliže pobjedi. Derbi je opravdao epitet koji mu pripada i gledatelji su zaista mogli uživati u vrhunskom nogometu.

16.10.2021. u 19:57

Nakon dvoboja treneri su rekli svoje dojmove:

''Odigrali smo izvanredno prvih 45 minuta, apsolutno neutralizirali Dinamo i željeli nastaviti tako i u nastavku.

No kad primite dva gola iz penala Dinamo stvori pritisak koji onda rezultira trećim golom'', rekao je pomalo razočarano trener Rijeke, Goran Tomić.

''Dva penala su presudila, jer Dinamo nam nije stvarao probleme iz igre, ali nakon penala se sve okrenulo. Ponavljam, dva penala su odlučila'', zaključio je Tomić.

Trener Dinama, Damir Krznar, komentirao je svoje viđenje susreta.

''Moramo biti zadovoljni bodom obzirom na prvo poluvrijeme. Bili smo blijedi, prvi gol je bio pravi šok, a ubrzo i drugi gol. Nije to sve skupa bilo dobro'', rekao je.

''Konsolidirali se na poluvremenu i na kraju žalimo što nismo došli do pobjede. Morali smo neki šok napraviti, sve tri zamjene smo pogodili, na kraju tražili i četvrti pogodak. Nismo došli do njega, ali moramo biti zadovoljni'', dodao je Krznar, pa komentirao izostanak Arijana Ademija.

''Nedostatak kapetana se osjetio, njegova želja i energija, ali dečki su pokazali da mogu. Dogodila nam se jedna crna rupa, to nam se ne smije događati, ali smo se izvukli'', zaključio je Krznar.

Utakmicu je sjajno vodio sudac Igor Pajač i zaista se ne može nitko na to žaliti. Oba penala za Dinamo bila su čista, a posebnu pohvalu zaslužuje Bruno Petković. Njegovo izvođenje penala u stilu Roberta Prosinečkog prava je noćna mora za golmane. Kod oba penala se praktički ''došetao'' do lopte i plasirao je u isti donji kut, ali golman nije imao nikakve šanse.

Kada se sve skupa zbroji, Dinamo je taj koji može biti zadovoljniji, jer gubiti 3:0 u gostima na Rujevici i vratiti se za samo 45 minuta je epski podvig. Naravno, ne treba zaboraviti prvo poluvrijeme i jako dobru igru Rijeke, pa se može reći da je remi i pravedan rezultat.