BUNDESLIGA

Dion Drena Beljo maestralno zabio Bayernu: Harry Kane postigao dva pogotka za Bavarce i donio poraz Augsburg

kkž/h

U dvoboju 2. kola Bundeslige Bayern je u Muenchenu scladao Augsburg s 3:1, a gol za goste zabio je Dion Drena Beljo.

27.08.2023. u 20:42

Beljo je ušao u igru u 66. minuti, a u 86. minuti je zabio za konačnih 1:3 na dodavanje Demirovića.

Mali bavarski derbi na Allianz Areni nije dobro počela za goste jer je branič Felix Udokhai u 32. minuti pogodio vlastitu mrežu, a Harry Kane je u 40. iz penala povećao na 2:0. Englez je u 69. minuti postigao svoj drugi pogodak na utakmici na dodavanje Daviesa za drugu pobjedu Bayerna.

Ranije su Mainz i Eintracht odigrali 1:1. Mainz je poveo golom Korejanca Lee Yae Sunga (25), a kada je u 40. minuti isključen Anagaur Knauff, činilo se da će domaći lako do bodova. No, u 91. minuti Egipćanin Marmoush je izjednačio. Hrvoje Smolčić  je igrao do 80. minute, a Kristijan Jakić do 70. u momčadi iz Frankfurta.

Podsjetimo, Beljo nije na popisu igrača za rujanske kvalifikacije za Euro 2024. koji će se održati u Njemačkoj.  Osim njega izbornik Zlatko Dalić nije pozvao ni Marka Livaju, što je dovelo do kritika dijela javnosti prema odluci izbornika.