NASTAVAK DOMINACIJE

DINAMU NOVI NASLOV Kadeti su postali prvaci Hrvatske

Marino Medak

U ovoj iznimno uspješnoj sezoni za Modre, još jedna titula završila je na popisu. Doduše, ne radi se o seniorima, već o kadetima. Oni su pod vodstvom trenera Joze Bandića svladali Slaven Belupo sa 4:0 i tri kola prije kraja osvojili naslov prvaka Hrvatske.

13.05.2019. u 19:55

Odlična predstava rezultirala je dominantnom pobjedom nad Slaven Belupom u kojoj su golove postigli Jakov-Anton Vasilj (dva puta), Andrija Drljo i David Čarapina.

Svakom novom utakmicom vidi se sve veći napredak Dinamovih kadeta i sazrijevanje u tehničko-taktičkim komponentama igre. Protiv Slaven Belupa od prve minute Dinamo je krenuo dominantno, motivirano i agresivno.

Prvi gol pao je u 38. minuti susreta kada je Jakov-Anton Vasilj lijepo ušao u kazneni prostor i plasiranim udarcem s desetak metara loptu zabio u desni kut. U nastavku Dinamo je nakon lijepe akcije povećao vodstvo. Andrija Drljo ušao je na poluvremenu i pospremio loptu za 2:0. Samo deset minute kasnije, Jakov-Anton Vasilj lobom je svladao vratara i povećao rezultat na 3:0. Konačni rezultat od 4:0 postiže David Čarapina koji je također ušao u nastavku utakmice.

“Mogu samo čestitati svim dečkima koji su participirali u ovom natjecanju kroz sezonu, njih 28 i zasluženo smo ispred Hajduka prvaci Hrvatske. Treba svakako skinuti kapu do poda jer igramo nacionalnu ligu, servisiramo reprezentaciju u oba godišta U-17 i U-16, uz turnire u kojima putujemo po svijetu kao što je Adidas Generation Cup u Dallasu, gdje smo se prezentirali u najboljem svijetlu. Uspjeli smo držati kontinuitet u pobjedama i trebamo čestitati igračima i biti ponosni“, izjavio je trener kadeta Jozo Bandić.

Kao i u juniorskoj selekcij, Dinamo i u kadetima ima neke od najvećih hrvatskih zvijezda tog godišta. Mnogi od njih će nastaviti svoj put u juniorima, pa kasnije i u seniorima, a budućnost trofejnog kluba iz Maksimirske 128 itekako je zajamčena.