Dinamovi navijači Rakitiću nisu zaboravili jedno obećanje: Bio je više nego fer i ispunio ga je

js

Legenda Vatrenih Ivan Rakitić nikad nije bio bliže dolasku u Hajduk, a ovom prigodom prisjetili smo se kada je kao igrač Seville igrao protiv - Dinama.

18.07.2024. u 10:29

Podsjetimo, u veljači 2022. u playoffu za osminu finala Europske lige susreli su se Sevilla i Dinamo. Riječ je o susretu kojeg su igrali drugi u skupinama Europske lige s momčadima koje su bile treće u skupinama Lige prvaka. Prvi iz skupina Europske lige išli su izravno u osminu finala.

U prvom susretu nogometaši zagrebačkog Dinama na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan izgubili su od Seville 1:3. Sevilla je povela u 13. minuti golom Ivana Rakitića iz jedanaesterca. Izjednačio je Mislav Oršić u 41. minuti.  Domaćin je do kraja poluvremena okrenuo rezultat s dva gola.

Lucas Ocampos je u 44. zabio za 2:1, a dvije minute kasnije Anthony Martial za 3:1. U uzvratu tjedan dana kasnije na Maksimiru Dinamo je slavio 1:0 golom Mislava Oršića iz jedanaesterca. Bio je to više nego častan oproštaj modrih od Europe za tu sezonu.

'Ne bih slavio iz poštovanja prema našim ljudima'

Zanimljivo je da Rakitić u Sevilli nije slavio gol, a poslije utakmice je i pozdravio navijače Dinama. Inače, Ivanov otac Luka veliki je navijač zagrebačkog kluba, čak je i posjetio igrače prije utakmice u Sevilli.

Fabrizio Romano objavio vijest koja će oduševiti navijače: Rakitić je poslao poruku Saudijcima

"Ne, ne, ne, ne bih slavio iz poštovanja prema našim ljudima, prema svemu što mi je Hrvatska dala i što mi dan danas daje. Nikad ne bih slavio gol koji bih zabio protiv bilo koje naše momčadi", obećao je Ivan prije te utakmice i to je obećanje ispunio.