ZBOG NEHUMANIH UVJETI INTERVENIRALA I HITNA

Dinamovci igrali na 40 stupnjeva i po gorućem suncu, gostujućem igraču pozlilo: 'Ovo je strašno'

mšm

Nova sezona juniorskog nogometnog prvenstva Hrvatske započela je utakmicom između Dinama i Mladosti iz Ždralova. Susret je igran u petak na stadionu Maksimir gdje se kasnije igrala utakmica trećega kola Hrvatske nogometne lige između Dinama i Šibenika u kojoj su plavi izvrsnom igrom došli do još jedne visoke pobjede (3:0).

17.08.2024. u 11:08

Sjajan su rezultat postigli i plavi juniori. Pod vodstvom trenera Ronalda Šiklića slavili su nad svojim protivnicima rezultatom 3:1. Među strijelce su se upisali Tomas Baković u 14. minuti, Mislav Ćutuk u 35. minuti i Petar Andrić u 54. minuti. Počasni pogodak je za gostujuću momčad zabio Petar Ivančan u 74. minuti.

Specifičnost ovoga susreta bilo je vrijeme kada se on održao. Stavljen je na raspored u 11 sati. Temperatura na stadionu dosezala je i 40 stupnjeva Celzijevih.

Portal Bjelovar.live prenosi da su ovakvi teški uvjeti loše utjecali na gostujućeg igrača i U-18 reprezentativca Luku Rešetara (18) kojem je nakon utakmice pozlilo toliko da mu je trebala hitna pomoć.

Nitko nema razumijevanja

"Ovo je strašno. Po ovom vremenu ne smije se izlaziti van, a ne igrati nogomet. Mogli smo igrati bilo kada i u nekom od noćnih termina, ali očito netko nema razumijevanja. Odigrali smo iznenađujuće dobro. Čestitam mojim igračima na herojski odigranoj utakmici. Mi smo stvarali prilike, dok je Dinamo svoje malobrojne prilike realizirao", rekao je trener gostiju Mario Kos, prenosi Večernji list.

Oglasio se i sportski direktor Hajduka: 'Kakva priča o naslovu, a ispadneš od Ružomberoka'

Potom je dodao: "Jednostavno, nismo smjeli ugroziti Dinamo, ali to je neka druga priča. Ponavljam još jednom, odigrali smo herojsku utakmicu i na tome čestitam igračima".