ZA SADA IMAJU PREDNOST

Dinamo zasjeo na prvo mjesto: Modri srušili 'crnu mačku' prvenstva

hk/h

Nogometaši Dinama pobijedili su u Kranjčevićevoj ulici, u ogledu 31. kola HNL-a, Lokomotivu s 1:0 te su, barem privremeno, zasjeli na vrh ljestvice.

21.04.2024. u 19:02

Pogodak odluke postigao je Sandro Kulenović u 60. minuti. Trenutačno Dinamo ima 69 bodova, odnosno, bod više od Rijeke koja će u nastavku nedjelje odigrati svoj dvoboj ovog kola, domaći susret protiv Gorice. Lokomotiva je ostala na petom mjestu te ima bod manje od četvrtog Osijeka.

U uvodnih nekoliko minuta Lokomotiva je izgledala kao momčad koja može parirati Dinamu, ali brzo su gosti u Kranjčevićevoj ulici pohvatali sve konce igre i počeli dominirati, napadati i prijetiti. U 13. minuti pokušao je nakon kornera Bruno Petković volej udarcem, ali je bio neprecizan. Još je bolja bila šansa u 22. minuti kada je nakon ubačaja Kulenovića do lopte stigao Gabriel Vidović i žestoko naciljao vratnicu.

Dinamo je sve jače stezao obruč oko suparnika kako se približavao kraj prvog dijela, a nove dvije prilike potom je imao Martin Baturina. Posebno je dobra bila ona u 37. minuti, ali je s deset metara pucao preko vrata. Još je jače Dinamo nasrnuo početkom drugog poluvremena. U 35 sekundi drugog dijela Baturina je bio sam pred suparničkim golmanom Nikolom Čavlinom, ali je glavom pucao preko vrata.

Lokomotiva je bila blizu

Uslijedile su potom dobre šanse bez pogotka Baturine, Kulenovića i Petkovića te gol u 60. minuti. Baturina je loptu ubacio na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Bernauer i vratio u šesnaesterac. Iz prve je udarac uputio Kulenović i napokon probio obrambeni zid Lokomotive i vratara Čavlinu. Nakon pogotka utakmica se promijenila.

Odjednom su igrači Lokomotive "pucali" od snage te su krenuli po izjednačenje. Sjajnu šansu imao je domaćin u 74. minuti kada je sam pred Nevistića izašao Goričan, ali je vratar Dinama spriječio izjednačenje. Blizu gola Lokomotiva je bila i u 76. minuti. Iz blizine je pucao Karlo Bartolec, ali je i tada obranio Ivan Nevistić.

Hajduk je sve prosuo, borba za naslov u njihovim je rukama: 'Malo si umišljam, ali...'

Sve do kraja Lokomotiva je pokušavala doći do 1:1, ali Dinamo je ipak sačuvao tri izuzetno važna boda. U nastavku nedjelje dvoboj će na Rujevici odigrati Rijeka i Gorica, a susret počinje u 19 sati i 30 minuta. Posljednji susret ovog 31. kola igra se u ponedjeljak, Rudeš i Varaždin igraju od 17 sati. U subotu je Istra 1961 iskoristila igrača više te je u gostima pobijedila Osijek 2:1.