PRVA HNL

Dinamo uvjerljivo slavio u Varaždinu

dm/h

U dvoboju 27. kola Prve HNL Dinamo je kao gost slavio kod Varaždina s 3:1 (2:0) i korak je bliže naslovu prvaka.

06.06.2020. u 23:18

Susret između prve i posljednjeplasirane momčadi lige obilježio je debi na klupi novoga trenera Dinama Igora Jovićevića.

Dinamo je poveo u 14. minuti kada je dodavanje Kadziora izbacilo Arjena Ademija samog ispred vratara Nevistića, a kapetan Dinama u matnoj situaciji nije pogriješio. Tri minute kasnije Ademi je izborio kazneni udarac, a s bijele točke precizan je Bruno Petković.

Dinamo je propustio još nekoliko čistih prilika, istaknuo se vratar Varaždina Nevistić,  a u 79. minuti domaći su zasluženo smanjili. Kolumbijac Jorge Obregon pogodio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Antonio Marin postavlja konačnih 3:1 za Dinamo.

Dinamo vodi s 68 bodova, dok je Varaždin zadnji s 17 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu Varteksa, a sudio je Župan.

Strijelci: 0:1 Ademi (14), 0:2 Petković (17pen), 1:2 Obregon (79), 1:3 Marin (90+4)