PALE I FANTASTIČNE ŠKARICE

Dinamo uvjerljivo nadigrao slovenski Koper na kraju priprema u Rovinju

Marino Medak

Posljednjeg dana priprema u Rovinju Dinamovci su pokazali odličnu igru i slavili 4:0 protiv slovenskog NK Kopera, a strijelci su bili Bruno Petković, Damian Kadzior, Amer Gojak i Nikola Moro.

25.01.2020. u 19:34

Dinamo je zaigrao u sastavu: na golu Livaković, stoperi Theophile i Perić, na bokovima Stojanović i Leovac. Zadnji vezni Moro, a ispred Kadzior, Gojak, Ivanušec i Oršić. Špica je bio Petković.

Imali su Modri par odličnih prilika već u prvih 15 minuta igre. U 13. minuti Petković je lijepo s ruba kaznenog prostora proigrao Kadziora koji je iz blizine odapeo na gol protivnika, ali vratar Nenezić istrčava i brani. Nešto kasnije Kadzior je dodao za Ivanušeca, a njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora slovenski vratar ponovno brani. Imao je priliku i Gojak koji loptu iz veće udaljenosti šalje preko gola. U 45. minuti igrač slovenske ekipe igrao je rukom u kaznenom prostoru, a s bijele točke precizan je bio Bruno Petković.

U drugom dijelu vidjeli smo fantastične škarice Damiana Kadziora za povećanje prednosti. Gojak je pokušao pucati na gol iz kaznenog prostora, lopta se na kraju odbija do Kadziora koji sjajno čita situaciju i škaricama trese mrežu protivnika.

U 66. Stojanović je projurio po desnoj strani i proigrao Amera Gojaka koji je iza leđa čuvara utrčao u peterac i iz blizine pospremio loptu u mrežu za 3:0.

79. minuta donijela je novu dobru akciju pred golom slovenske ekipe. Kadzior je izveo korner s desne strane, ubacio u sredinu, a Nikola Moro zabija za visokih 4:0. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Time je Dinamo završio uspješne pripreme u Istri i vraća se u Zagreb jer ga uskoro očekuje nastavak HNL-a.