Dinamo slavio na otvaranju drugog dijela sezone

Dinamo uvjerljiv u derbiju protiv Osijeka

šm

Nogometaši Dinama upisali su uvjerljivu pobjedu u Gradskom vrtu slavivši protiv Osijeka 4:2.

10.02.2018. u 19:41

Momčad Marija Cvitanovića je od samog početka susreta pokazala po što su doputovali u Slavoniju, nastavak niza nepobjedivosti i novu pobjedu. Bez obzira što je Zekić najavljivao hrabru igru i da su pratili Dinamo na pripremama, trener Osijeka nije uspio složiti "pravu" taktiku za derbi te je u konačnici po prvi put ove sezone morao potpisati kapitulaciju na svom terenu.

Nova godina, stari Dinamo

S druge pak strane Dinamo nastavlja gdje je stao u 2017. Modri čvrsto drže vodeću poziciju lige i ako nastave igrati ovako kao danas, teško da ih itko može ugroziti na putu do novog naslova hrvatskog prvaka.

U derbiju 21. kola HNL-a, ujedno i prvoj utakmici u 2018. godini, Modri su poveli golom  El Arabija Hillel Soudanija u 17. minuti. Petar Stojanović je probio po desnoj strani i progirao u prostor za Soudanija koji iz voleja zabija u gornji lijevi kut. Bio mu je to 12. ligaški pogodak ove sezone. Alžirski reprezentativac je bio u glavnoj ulozi i kod drugog pogotka Dinama. Sjajno je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor te na drugoj vratnici pronašao kapetana Arijana Ademija koji je s pet metara lako pospremio loptu u mrežu.

Na 3:0 je povisio Olmo u 57. minuti. Mladi Španjolac je ukrao loptu, lijepo se okrenuo prema golu i iskosa sa 15 metara poslao loptu u donji desni kut, za visokih 3:0. U 68. minuti je Osijek bio pred velikim potopom nakon što je Ademi pogodio za 4-0, ali do kraja utakmice poraz domaćina ublažili su Grezda u 75. minuti i Boban u 78. minuti.

Tračak nade za Osijek

Dva gola Osječkih igrača razbudila su Kohortu i ostatak momčadi te je domaćin kroz zadnjih 10. minuta dominirao i stiskao, ali nisu uspjeli izbjeći prvi poraz na svom Gradskom vrtu.

Za više informacija o tijeku utakmice pročitajte u tekstualnom prijenosu susreta.

Nastavak sezone Osijeku donosi još jednu tešku utakmicu. Ždrijeb nije imao milosti za Osječane tako da nakon Dinama u sklopu 22. kola na Gradski vrt dolazi još jedna jaka momčad, još uvijek aktualni prvak, Rijeka. Ni Dinamo nema ništa lakši raspored, zato jer u idućem kolu na Maksimiru gostuje najljući rival Modrih, Hajduk.