KONFERENCIJSKA LIGA

Srbin iz penala uništio Dinamu snove: Modri se vraćaju kući praznih ruku

jg/h

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Konferencijske lige, u uzvratnom su susretu osmine finala izgubili na gostovanju u Solunu od PAOK-a sa 1:5 (0:3) te tako ispustili 2:0 prednost stvorenu u prvoj utakmici.

14.03.2024. u 20:44

Golove za PAOK postigli su Abdul Rahman Baba (26), Petar Sučić (33-ag), Brandon Thomas (42), Konstantinos Koulierakis (72) i Andrija Živković (88-11m), dok je jedini pogodak za Dinamo postigao Arber Hoxha (49).

Po Dinamo je kobno bilo prvo poluvrijeme koje su Zagrepčani odigrali ispod svake kritike, osim što su primili tri pogotka dopustili su grčkom sastavu još nekoliko izglednih prilika. Posebno loše Zagrepčani su reagirali u skok-igri kod prekida, Baba je prvi gol postigao nakon udarca iz kuta, dok je Brandon za 3:0 pogodio također glavom ostavši nečuvan na drugoj vratnici.

Kod gola za 2:0 udarac Koulierakisa s distance pogodio je Sučića u leđa, lopta je promijenila smjer i prevarila Nevistića. I četvrti gol PAOK-a stigao je nakon kornera kada je Koulierakis najvjerojatnije ključni pogodak na utakmici postigao iz gužve prsima. Konačnih 5:1 postavio je Živković pred kraj dvoboja nakon što je Mišić pokosio Despodova u svom kaznenom prostoru.

Najbolji u sastavu Dinama bio je Hohxa i to ne samo zbog pogotka nego i stoga što je bio stalna prijetnja domaćoj obrani na lijevom krilu. On je u 49. minuti iskoristio lošu reakciju braniča PAOK-a i preciznim udarcem svladao Kotarskog, no pokazalo se kako to nije bilo dovoljno za prolazak.

PAOK srušio Dinamo

90+6' - Kraj utakmice! Modri se vraćaju kući praznih ruku.

90+1' - Ogiwara dobio žuti karton.

90+6' - Igra se još šest minuta sudačke nadoknade.

88' - Gol! PAOK poveo 5:1. Živković siguran.

87' - Penal za Grke.

85' - Mišić pucao, ali Kotarski brani.

81' Kulenović, Vidović i Oqiwara su u međuvremenu ušli umjesto Xoxhe, Perkovića i Sučića.

81' - Dinamo je zabio nakon prekida, ali gol Kulenovića je poništen zbog igranja rukom kod udarca.

77' - Grci napravili trostruku zamjenu. Iz terena je izašao Brandon, a ušao je Mbwana SamattaThomas Murg ulazi umjesto Konstanteliasa, a John umjesto Vieirinhe.

Samata je ušao umjesto Brandona.

⇔ 74' - Jakirović radi zamjenu. Izašao je Špikić, a ušao Takuro Kaneko.

73' - Gol! Koulierakis zabio za 4:1.

⇔ 67' - Grci rade zamjenu. Taison zbog ozlijede napušta teren, a ulazi Kiril Despodov.

63' - Dinamo se odlično drži. Sučić pucao sa 16 metara, ali Kotarski opet brani.

60' - Koulierakis dobio žuti karton.

56' - Sučić pucao s 16 metara, ali preko gola.

53' - Dinamo pritisnuo. Špikić imao šansu, ali je jaka grčka obrana.

49' - Gol! Hoxha spasio Dinamo i zabio za 3:1.

47' - PAOK je odmah navalio i dobio korner.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

Grci dominirali u prvom poluvremenu

45+3' - Kraj prvog poluvremena! Dinamo gubi 3:0.

45' - Igra se tri minute sudačke nadoknade.

42' - Gol! Grci šokirali Modre. Brandon zabio za 3:0.

35' - Dobra šansa za Dinamo. Petković pucao, ali je Kotarski dobro reagirao.

33' - Gol! PAOK smanjio Dinamovu prednost. Koulierakis je iz daljine raspalio, lopta je pogodila Sučića i zabila se u suprtnoti kut Nevistića.

32' - PAOK i dalje pritišće.

27' - Gol! PAOK poveo, a strijelac je bio Baba.

23' - Grci opet napadaju. Živković ubacio, a Koulierakis pucao pokraj vratnice.

21' - Dobar pogodak za Špikića, ali je brzo očistio Koulierakis.

19' - Još jedna dobra prilika za Grke. Živković propustio dobru šansu.

16' - Grci su imali dobru šansu. Živković je ubacio iz prekida, a Koulierakis je glavom pucao iz blizine. Dinamova obrana dobro je izreagirala.

13' - Baturina je dobio žuti karton.

11' - Prvi korner za Modre, ali je šut Ristovskog blokiran.

7'- Ponovni susret Bernauera i Brandona pred Dinamovim golom, ali ovog je puta sve bilo čisto.

3'- Bernauer je srušio Brandona u šesnaestercu Dinama, ali je sudac pokazao da se igra nastavi.

1'- Počela je utakmica! Sretno, Modri!

Sastavi

PAOK: Kotarski VierinhaKedzioraKoulierakisBaba Schwab, Meite - A. Živković, Konstantelias, Taison - Brandon

DINAMO: Nevistić - Ristovski, Bernauer, Theophile, Perković - Mišić, Sučić - Špikić, Baturina, Hoxha - Petković

Dinamo neće i ne smije trčati pred rudo. Premda su iz Zagreba u Solun ponijeli dva gola prednosti iz prvog susreta osmine finala Konferencijske lige, ništa još nije gotovo. Već je naveliko poznato kako je stadion Toumba strah i trepet za goste. Osjetio je to Dinamo prije 14 godina, a Hajduk se isto opekao kod Solunjana, ali lani.

Bivši hrvatski reprezentativac: 'Dinamo dolazi u Grčku s najgorim rezultatom'

Plavi se ipak ne moraju bojati Grka, svakako su kvalitetnija i bolja ekipa, barem ako ćemo po prvih 90 minuta nogometa na Maksimiru.  Ako prođu dalje, ući će po šesti put u četvrtzavršnicu nekog europskog natjecanja.