DVOBOJ NA MAKSIMIRU

DINAMO SRUŠIO OLIMPIJU Prvaci pobjedom krenuli sa pripremama

Marino Medak

Igrači Dinama odradili su prvi pripremni ispit u novoj sezoni. Na stadionu Maksimir u prijateljskom su ogledu upisali 2:1 pobjedu protiv Olimpije iz Ljubljane, a strijelci za Dinamo bili su Mario Šitum s bijele točke i Mario Ćuže eurogolom nešto kasnije.

23.06.2019. u 14:50

Trener Nenad Bjelica za ovaj se prijateljski ogled odlučio za sljedeći početni sastav: Zagorac - Pinto, Dilaver, Theophile, Leovac - Đurasek, Gjira - Hajrović, Atiemwen, Marin - Gavranović (drugo poluvrijeme Horkaš - Šitum, Lešković, Perić, Gvardiol - Franjić - Baturina, Ćuže, Gjira, Atiemwen - Andrić)

U 28. minuti dobra situacija za Plave - Hajrović je izveo nakon prekršaja skraćeni korner, ali Leovac nije uspio poluvolejem pospremiti loptu u mrežu Olimpije. U 36. minuti vidjeli smo izglednu priliku za Dinamo. Atiemwen je udarcem s 30 metara pokušao prevariti vratara Olimpije, ali je njegov pokušaj otišao iznad grede.

Uz izjednačen posjed lopte, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. 55. minuti susreta u kaznenom prostoru prekršaj na Andriću donio je Dinamu kazneni udarac, a Šitum je mirno loptu pospremio u mrežu Olimpije za 1:0. U 67. minuti susreta i gosti su proslavili pogodak. Menalo je utrčao s loptom u kazneni prostor, pucao s nekih 14 metara, njegov udarac obranio je Horkaš, ali je zatim Kadrić iz blizine zabio za 1:1. Tek par minuta nakon toga vidjeli smo majstorski potez na gostujućoj polovici... Franjić je iskosa s lijeve strane ubacio, netko od slovenskih igrača izbio loptu iz kaznenog prostora, a zatim Ćuže silovito sjajno odapeo s više od 25 metara i zatresao mrežu Olimpije.

Nakon uvodne pobjede Bjelica je rekao:

“Nakon dosta napornih šest treninga u ova četiri dana odradili smo dobru utakmicu, trkački dosta dobru. Važno je da se nitko nakon utakmice ne žali na ništa. Teško je očekivati da u ovoj fazi možemo pružiti nešto igrački. Puno smo radili ovih par dana na izdržljivosti, noge su dosta teške. Napravili smo jedno testiranje jučer nakon kojeg su mislim izuzetno umorni. Ali to i jest cilj priprema“, rekao je u uvodu, pa nastavio. “Možda je ovo protivnik malo prejak za ovu fazu priprema, možda smo mogli naći i nekog slabijeg.

Olimpija je dobra momčad koja je osvojila Kup. Zadovoljan sam da su svi pružili svoj maksimum, bilo 45 ili 90 minuta. Na kraju je stigla pobjeda i uvijek je lijepo pobijediti, premda i u prijateljskoj utakmici. Moram biti zadovoljan sa svima koji su nastupili, a pogotovo s mladim igračima koji su stvarno puno pokazali. Gvardiol, Gjira, Ćuže, Franjić i Baturina bili su sjajni“, zaključio je Bjelica.