KONFERENCIJSKA LIGA

Dinamo spektakularno krenuo u skupini, Astana ide kući s pet komada

js

Nogometaši Dinama u svom su prvom nastupu u Konferencijskoj ligi, u susretu 1. kola skupine C kao domaćini na stadionu u Maksimiru svladali Astanu s 5:1 (1:0).

21.09.2023. u 22:54

Prva dva pogotka na utakmici postigao je Bruno Petković (43-11m, 53-11m) iz kaznenih udaraca, da bi na 3-0 povisio Marko Bulat (58) iz slobodnog udarca. Na 3-1 smanjio je Kamo Hovhanisjan (78), a potom su Antonio Marin (85) i Tibor Halilović (90+3) postavili konačni rezultat.

Pogledajte kako nakon Dinamove uvjerljive pobjede izgleda ljestvica skupine

U drugom susretu ove skupine Viktoria Plzen je na svom terenu svladala Ballkani s 1:0, pa nakon 1. kola Dinamo i Viktoria imaju po tri boda, dok su Ballkani i Astana bez bodova.

Za dva tjedna Dinamo će u drugom kolu gostovati u Prištini kod Ballkanija.

Tijek utakmice

90+3'  GOOOL! U strijelce se sjajnim udarcem s 20-ak metara upisao i Tibor Halilović! Pobjeda Dinama 5:1!

90' Igrat će se tri minute nadoknade.

85' GOOOL! Menalo je dugo vukao, Marin je neuspješno pokušao, ali lopta je u nastavku akcije došla do Mihajličenka na desnoj strani koji nalazi Marina, a on je precizan glavom.

82' Još jedna zamjena, Mihajličenko je ušao umjesto Ljubičića.

78'  Astana je zabila za 3:1. Hovhanisjan je precizno zabio uz neopreznu Dinamovu obranu.

73' Igru uz veliki pljesak napušta i Bruno Petković, a ulazi Sandro Kulenović. Izlazi i Gabriel Vidović, a ulazi Antonio Marin.

66' Službeni spiker objavio je da je na utakmici 10.005 gledatelja.

65' Izašli su Emreli i Bulat, a ušli Menalo i Halilović.

60' Gabriel Vidović uputio je prizemni udarac, ali bezopasan za Astaninog vratara.

58' GOOOL! Dinamo vodi 3:0. Bulat je sjajno prebacio iz slobodnjaka preko živog zida u lijevi kut! Bravo!

54' Darboe je imao veliku šansu za smanjenje rezultata oštrim udarcem u sredinu, ali je sjajni Nevistić još jednom odlično reagirao!

53' GOOOL! Opet je Petković precizan iz penala, Čondrić je pogodio stranu, ali udarac je bio silovit. Dinamo ima 2:0!

51' Moharrami je pronašao Baturinu koji je sam pogodio Čondrića glavom, ali je sviran jedanaesterac na Emreliju koji je bio na prvoj stativi!

47' Tomasov je odmah na početku drugog poluvremenu iz naleta s desna imao odličnu priliku za Astanu, ali je Nevistić uz Perićev blok sjajno reagirao.

45+3' Modri odlaze na predah s vodstvom 1:0, apsolutno zasluženo!

45+1' Kazahstanci su silovito napali, Jakirović je tražio blok, a lopta je završila u korneru.

43' GOOOL! Dinamo vodi 1:0 golom Brune Petkovića iz jedanaesterca! Zakucao je Bruno to silovito! Kapetanu je ovo 20. gol za Dinamo u Europi.

42' Potvrđeno je, kazneni udarac za Dinamo i žuti karton za Darboea!

41' Ljubičića je u šesnaestercu nagazio Darboe, pregledava se VAR.

39' Baturina je pokušao glavom pogoditi suprotni kut nakon ubačaja Moharramija s desne strane, ali nije uspio.

37' Sjajni potez Gabriela Vidovića, u šesnaestercu je zarolao obrambenog igrača Astane, ali Čondrić brani njegov udarac.

27' Mišić je pokušao udarcem s kojih 25 metara, ali je otišao iznad vrata.

20' Marin Tomasov nakon greške Dinamove obrane našao se u odličnoj situaciji, ali loše je reagirao.

12' Još jedan Bulatov udarac iz daljine blokirala je obrana Astane, a lopta je završila u autu.

10' Bulat je imao sličnu situacija sa slobodnjakom kao u utakmici s AEK-om kada je dao gol, ali ovog puta je bio neprecizan.

4' Sjajno je Vidović dao za Emrelija, ali je Azerbajdžanac promašio nemoguće pred gol crtom.

1' Susret je počeo.

Prije utakmice održana je minuta šutnje za žrtve potresa u Maroku i poplava u Libiji.

Modri dvaput slavili

"Modri" su kvalifikacijama Lige prvaka u dvije utakmice pobijedili Astanu s ukupnih 6:0. No, Dinamo je potom u trećem pretkolu ispao od AEK-a, a zatim i u play-offu Europske lige od praške Sparte završivši u najslabijem europskom natjecanju.

Dinamo nekoliko sati prije utakmice s Astanom prodao veliki talent hrvatskog nogometa za milijun eura

Astana je pak nakon poraza od hrvatskog prvaka, izgubila i od Ludogoreca u trećem pretkolu Europske lige, da bi u play-offu Konferencijske lige bila bolja od albanskog Partizanija kojeg vodi Zoran Zekić.

Od njihovog posljednjeg ogleda mnogo toga se promijenilo, prvenstveno u Maksimiru. Igor Bišćan više nije trener zagrebačkog kluba, nakon AEK-a je dobio otkaz, a njegovu poziciju preuzeo je Sergej Jakirović. U klubu više nisu niti reprezentativci Dominik Livaković koji je preselio u Fenerbahče, Luka Ivanušec je novi član Feyenoorda, dok je Josip Šutalo prodan u Ajax.