HNL SE NASTAVLJA

Dinamo slavio protiv Gorice i ostao bez igrača

js

U 7. kolu Prve HNL u Velikoj Gorici nogometaši Dinama slavili protiv Gorice s 1-0 (0-0) i ostali na čelu ljestvice.

15.09.2018. u 16:30

Prvo prvoligaško gostovanje Dinama u Velikoj Gorici nakon 25 godina privukao je rekordni posjet na Gradskom stadionu, a hrvatski prvak je do teškom mukom došao do pobjede.

Jedini gol na utakmici uslijedio je u 49. minuti kada je nakon prodora i ubačaja Stojanovića s desne strane pravovremen bio Španjolac Dani Olmo i lako pogodio mrežu domaćina. U jeku napada Dinama, koji je tražio drugi gol, Zagrepčani su ostali s igračem manje nakon isključenja Petra Stojanovića u 65. minuti, no Gorica nije uspjela izjednačiti.

Dinamo vodi s 17 bodova ispred Osijeka (13), dok je Gorica ostala peta s 10 bodova.

Pred 5000 gledatelja na Gradskom stadionu sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelac: 0-1 Olmo (49)

Crveni karton: Stojanović (Din, 65)

Gotova je utakmica u Gorici. Dinamo je slavio s minimalnih 1:0 golom Olma.

84 minuta-Nova promjena kod Dinama, Hajrovića mijenja Marin.

74 minuta- Hajrović je pokušao udarcem iz daljine, no odlazi to pokraj gola.

Stojanović isključen

Stojanović je prvi žuti zaradio u 61. minuti, a već u 66. dobio je crveni, i to jer je udario Atiemwena.

56 minuta-Gojak je bio u dobroj prilici, ali s desetak metara puca u Kahlinu.

49 minuta-Dinamo je poveo u Gorici u 49. minuti. Kadzior se izborio za loptu na desnu stranu, prošao po njoj i ubacio u sredinu gdje je pažnji obrane domaćina izbjegao Olmo te lakoćom zabio za 1:0.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40. minuta - Ponovno je Gavranović bio u prilici, ali još jedan pokušaj švicarskog napadača odlazi visoko iznad grede

Zaprijetili su i domaćini. Povratnu loptu na 14 metara dobio je Atiemwen, no blokira to Stojanović.

19. minuta - Sjajno je Stojanović uposlio Gavranovića koji je potpuno sam izašao pred vratara Gorice, pucao isprve, ali Kahlina brani njegov pokušaj

8. minuta - Zapucao je Olmo s ruba šesnaesterca, ali i njegov udarac bio je neprecizan

5. minuta - Gavranović je odlično oslobodio svog čuvara i potom zapucao iskosa s pet metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela, pišu Sportske novosti