LUDA UTAKMICA NA MAKSIMIRU

Dinamo preokretom u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Lokomotive

dm/h

U posljednjem susretu 13. kola Supersport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir s dva gola u sudačkoj nadoknadi pobijedio Lokomotivu s 2:1.

29.10.2023. u 19:23

Indrit Tuci je doveo goste u vodstvo u četvrtoj minuti utakmice, no "Modri" su u samoj završnici uspjeli okrenuti rezultat. Izjednačio je Martin Baturina u četvrtoj minuti nadoknade, a pobjedu domaćinu donio je Japanac Takuro Kaneko u sedmoj minuti nadoknade.

Bad Blue Boysi odali počast legendarnom preminulom navijaču

Dinamo preokrenuo crni niz

Dinamo je tako nakon niza loših rezultata barem malo došao do "zraka". Hrvatski prvak je gradskog suparnika dočekao s čak četiri poraza u posljednjih pet susreta. Sve do sudačke nadoknade se činilo kako će se crni niz nastaviti i protiv "lokosa", no Dinamo je uspio preokrenuti rezultat i kupiti barem malo mira.

Počelo je šokantno za hrvatskog prvaka. Lokomotiva je povela već u četvrtoj minuti utakmice nakon velike greške Marka Bulata koji je želio vratiti loptu Dini Periću. Međutim, Tuci je "ukrao" loptu izašao sam ispred Danijela Zagorca i lijepo ga lobao.

Dinamo se pribrao tek nakon pola sata i završnici poluvremena je pojačao ritam, međutim nije uspjevao konkretnije zaprijetiti gostima. Najbolju priliku domaćin je imao u 40. minuti kada je Arijan Ademi pucao, ali je Nikola Čavlina obranio. U posljednjim trenucima prvog dijela pucao je i Bulat, ali je Čavlina još jednom bio spreman.

Zamjene se isplatile Jakiroviću

Odmah na startu drugog dijela Jakirović je uveo u igru Gabriela Vidovića i Roberta Ljubičića, ali promjene nisu urodile plodom. Pola sata prije kraja u igru su ušli i Takuro Kaneko i Mahir Emreli, no Dinamo nije uspjevao slomiti gostujuću obranu.

VAR na štetu Dinama

U 72. minuti sudac Jović je dosudio kazneni udarac za Dinamo nakon duela Bartoleca i Vidovića. Međutim, nakon VAR provjere promijenio je odluku. U 79. minuti vidjeli smo novu gužvu pred vratima "lokosa", ali Ademi se nije najbolje snašao.

U 89. minuti Mišić je imao priliku, no loše je pucao s ruba kaznenog prostora. Gosti su idućem napadu imali meč loptu, Fran Žilinski je izašao sam ispred Zagorca, ali promašio vrata.

Kazna je stigla u četvrtoj minuti nadoknade. Dinamo je izveo brzi korner, lopta je došla do Baturine koji je sjajno pogodio za 1:1. Tri minute kasnije "Plavi" su okrenuli rezultat. Mišić je na lijevoj strani uposlio Ljubičića, a on je poslao loptu na drugu stativu gdje je bio Kaneko zabivši za pobjedu.

U drugom nedjeljnom susretu Rijeka je na Rujevici pobijedila Goricu s 1:0 vrativši se na vrh ljestvice.

Pogodak odluke zabio je Marc Pašalić u sedmoj minuti sjajnim udarcem s 20-tak metara.

Nakon što je Hajduk od petka bio na vrhu ljestvice, Rijeka je pobjedom protiv Gorice vratila "jedinicu" u svoje ruke. Gorica je ove sezone dva puta pobijedila Dinamo, jednom je srušila i Hajduk, međutim protiv Rijeke nije išlo.

Ključni trenutak susreta dogodio se u sedmoj minuti. Fruk je donio loptu Pašaliću koji je sjajno potegnuo sa 20-tak metara i lopta je od vratnice završila u mreži. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u HNL-u, te sedmi u svim natjecanjima.

Rijeka vodi na ljestvici sa 26 bodova, Hajduk ima 24, a Dinamo je treći sa 22 boda. Slijede Osijek (21), te Gorica (19).

Rijeka i Hajduk imaju i susret manje, a Dinamo dvije utakmice zaostatka.