HRVATSKI KUP

Dinamo prekinuo crni niz: Modri teže od očekivanog ipak slavili kod četvrtoligaša

kkž/h

U posljednjem susretu šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa branitelj naslova Dinamo pobijedio je u gostima četvrtoligaša Banjole 3:1 (2:1).

25.09.2024. u 17:58

Nakon samo deset minuta igre Dinamo je vodio 2:0 nakon golova Darija Špikića u šestoj i Sandra Kulenovića u 10. minuti. Domaćin je smanjio u 34. minuti, a strijelac je bio Alen Kamenicki. Premda je privremeni trener Dinama Sandro Perković najavio kako će ovo gostovanje odraditi igrači koji manje nastupaju i dalje je to bila respektabilna momčad, pogotovo u usporedbi sa suparnikom. Tijekom utakmice u igru su ulazili i svi najjači Dinamovi aduti.

Početak Dinama bio je uistinu žestok te je branitelj naslova u uvodnih deset minuta postigao dva pogotka. U šestoj minuti iz blizine je poentirao Špikić, dok je četiri minute kasnije već bilo 2:0. Špikić je asistirao Kulenoviću koji je svladao suparničkog vratara. Dinamo je nastavljao pritiskati nedoraslog suparnika, ali prvu iduću veliku šansu imao je domaćin. U 17. minuti je Miljanić pucao glavom, ali direktno u Zagorca, vratara Dinama.

Od tada je Banjole postajao sve ravnopravniji, a šansu su se nizale na obje strane. Kulenović je pogodio vratnicu u 30. minuti, dok je u 34. nastao delirij na stadionu. Loše je reagirala obrana Dinama, a lopta je stigla do samog Kamenickog koji je lijepo zahvatio loptu i zakucao je u mrežu za 1:2. U uvodnom dijelu nastavka susreta još je manje izražena bila dominacija Dinama. Hrvatski prvak je diktirao ritam igre, ali je teško stvarao prave prilike.

U 78. minuti Dinamo ubacio i svoje najjače adute

Možda prva izraženija bio je udarac Cordobe u 61. minuti koji je fijuknuo pored vrata. Deset minuta kasnije pokušao je i Kulenović, ali je lopta otišla preko vrata, dok je trener Dinama Perković u 78. minuti u igru ubacio i svoje najjače adute, Petkovića i Mišića.

Igralo se tada cijelo vrijeme na polovici domaćina i pritisak je okrunjen u 86. minuti. Pierre-Gabriel je lijepo centrirao, a Ademi je glavom pogodio za 3:1. Do kraja susreta još je Cordoba prebacio prazna vrata, a Dinamo je proslavio prolaz među 16 najboljih.

Dinamo ima novog trenera: Bjelica će ipak preuzeti klupu Modrih

Ranije su osminu finala osigurali Hajduk, Rijeka, Lokomotiva, Osijek, Gorica, Istra 1961, Slaven Belupo, Šibenik, Rudeš, Varaždin, Slavonija Požega, Dugopolje, Bednja, Mladost Ždralovi i Bjelovar.